Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Не встигли висунутися, а вже знімаються

  • Андрій Любка

   Український письменник

  • Розсилка
  Не встигли висунутися, а вже знімаються

  Цього тижня чимало кандидатів поспішили зняти свої кандидатури з виборів президента

  Вочевидь, поспіх був пов’язаний із тим, щоб їхнього прізвища не було в бюлетенях. Але постає питання: навіщо ж тоді балотувалися?

  Відповідь проста: кандидати в президенти балотувалися, щоб знятися. Дехто розглядав це як інвестицію: мовляв, вкладаю два з половиною мільйони гривень, трохи попіарюся, а потім за мінімум удвічі більшу суму знімуся на користь якогось із кандидатів. Чи виторгую собі в потенційного переможця якусь хлібну посаду в майбутньому.

  Вражає розмах цих людей: їм не шкода витратити 2,5 мільйони гривень просто на те, щоб кілька тижнів побути в статусі кандидата на найвищу посаду в державі. Ще не встигли навіть донести свою програму до суспільства, не дали шансу людям навіть запам’ятати своє прізвище, а вже знялися з виборів.

  І одна справа, коли знімається політик з рейтингом. Наприклад, Андрій Садовий – лідер партії з розгалуженою структурою осередків, фракцією в парламенті і депутатами в місцевих радах, з медіа-групою, впізнаваністю, авторитетом і кількома відсотками рейтингу. Таке зняття бодай має якийсь сенс, можна повірити, що від цього рівень підтримки Гриценка зросте.

  А який сенс у знятті з виборів Добродомова? Менше сенсу, здається, мало тільки його висунення. З таким же електоральним успіхом цей кандидат міг просто написати в фейсбуці, що підтримує іншого. А якщо хотів більше публічності – то ще й на паркані. Все одно рейтинг Гриценка від цього ніяк не зросте.

  Зняття з виборів Дмитра Гнапа ще комічніше. Після скандалу з грішми, які він не перерахував українській армії, публічна підтримка цим кандидатом когось – це радше мінус репутації реального претендента на булаву. Підтримка Мураєвим Вілкула – теж несуттєва, хоча радості не додає: Україні на руку, щоб прокремлівські політики чубилися один з одним.  Дивує зняття з виборів полковника Кривоноса на користь Порошенка. Тобто не той факт, що саме на користь чинного президента, а те, що Сергій Кривонос взагалі знявся з виборів. В армії його знають як серйозну й авторитетну людину. Знаючі люди підтвердять: цей точно не став би іграшкою в руках технологів, не реєструвався б заради того, щоб потім знятися на чиюсь користь. Але знявся – значить, мав аргументи.

  Можливо, прочитав передвиборну програму Порошенка – і побачив, що вона краща за його власну. Так і бачу цю картинку: кандидати читають програми і пересвідчуються, що хтось інший обіцяє ще більше, тож плюють на все і йдуть зніматися з виборів на чиюсь користь.

  До речі, останнє формулювання зраджує їхні справжні мотиви: раз кандидати знімаються на чиюсь користь, то означає, що балотувалися вони комусь на шкоду?

   Джерело: День

   Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
   Коментарі ()
   1000 символів залишилось
   ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
   Дмитро Орєшкін
   Дмитро Орєшкін

   Російський політолог

   Мустафа Найєм
   Мустафа Найєм

   Народний депутат

   Микола Сунгуровський
   Микола Сунгуровський

   Директор військових програм Центру Разумкова

   Кирило Сазонов
   Кирило Сазонов

   Політичний оглядач

   Тарас Возняк
   Тарас Возняк

   Головний редактор незалежного культурологічного журналу «Ї»

   НАЙПОПУЛЯРНІШЕ