Закупівля неякісного одягу для ЗСУ. Справа Гринкевичів пішла до суду

Закупівля неякісного одягу для ЗСУ. Справа Гринкевичів пішла до суду
Учасникам злочинної організації обрано запобіжні заходи у виді тримання під вартою
фото з відкритих джерел

Завершено досудове розслідування стосовно п’ятьох учасників злочинної організації, які завдали Міністерству оборони понад 1 млрд грн шкоди

До суду передана справа львівського бізнесмена, його сина і директорів підприємств щодо постачання неякісного одягу для Збройних сил України на понад ₴1 мільярд. Про це повідомляє Офіс генпрокурора.

Зазначається, що за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора завершене досудове розслідування стосовно п’ятьох учасників злочинної організації, які завдали Міністерству оборони понад 1 млрд грн шкоди під час закупівлі неякісного одягу для ЗСУ. 

Йдеться про львівського підприємця Ігоря Гринкевича, його сина, двох директорів та представника підприємств. Їм інкриміновано створення злочинної організації та участь у ній, а також шахрайство, вчинене в умовах воєнного стану в особливо великих розмірах (ч.ч. 1,2 ст. 255, ч 5 ст. 190 Кримінального кодексу України). Крім того, чотирьом підозрюваним - бізнесмену, його сину та двом директорам підприємств інкриміновано легалізацію доходів, одержаних злочинним шляхом (ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України).

Розслідуванням встановлено, що львівський бізнесмен створив злочинну організацію з метою заволодіння бюджетними коштами. Учасники цієї організації уклали договори із Міністерством оборони України на постачання військового одягу для потреб Збройних Сил України.

Згідно проведених експертиз, внаслідок поставки неякісного одягу, державі в особі Міноборони завдано шкоду на суму понад 1 млрд грн.

Учасникам злочинної організації обрано запобіжні заходи у виді тримання під вартою.

Наразі підозрюваним повідомлено про завершення досудового розслідування та надано доступ до матеріалів для ознайомлення в порядку ст. 290 КПК України. Матеріали кримінального провадження стосовно ще одного – шостого учасника злочинної організації виділено у зв’язку із оголошенням підозрюваного в розшук

Нагадаємо, у липні 2024 року прокурори скерували до суду обвинувальний акт стосовно цього ж львівського бізнесмена – власника підприємств, який за пів мільйона доларів США намагався підкупити керівництво ДБР, за фактом надання неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 369 КК України). Обвинувальний акт перебуває на розгляді у суді.

У січні, в справі львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича та його сина, яких ДБР спочатку публічно звинуватило у розкраданні 1 млрд грн на виконанні держзамовлення з постачання військової форми, відбулася зміна кваліфікації. З матеріалів провадження зникла стаття про розкрадання. Її замінили на «шахрайство».

Як відомо, Гринкевичі були затримані через нібито зрив контрактів Міноборони на постачання військової форми. Ігорю Гринкевичу було обрано запобіжний захід у вигляду арешту з можливістю внесення застави у сумі майже 430 млн грн. Роману Гринкевичу суд обрав запобіжний захід також у вигляді арешту з розміром застави у 500 млн грн.

Адвокати заявили, що такі міри запобіжного заходу є необґрунтованими та будуть оскаржуватися.

Судові засідання з розгляду апеляцій на міри запобіжних заходів Гринкевичам вже кілька разів відтерміновувалися. Востаннє – через хворобу судді.

Крім того, за даними ЗМІ, у «справі Гринкевичів» немає жодного фігуранта серед представників Міноборони. 

Читайте також:

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Публічне оголошення про втечу з війська Сергія Гнезділова оживило дискусії про потребу ротації тих, хто тримає фронт третій рік
Дилема солдата Гнезділова. Справедливість чи капітуляція? Війна і право
Заборонені країни визначатиме уряд з урахуванням загроз національній безпеці
Литва заборонить співробітникам спецслужб поїздки до «недружніх зарубіжних країн» – ЗМІ
Зловмиснику повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України
Львівський псевдоактивіст Стахів отримав підозру за «злив» позицій ЗСУ
Як зазначають військові, зазнавши чисельних втрат унаслідок тривалих боїв, противник не полишив спроб захопити Вугледар
Виведення військ з Вугледару та допомога від USAID на $1 млрд. Головне за 2 жовтня
Спочатку голосування було призначене на 25 вересня. Проте з метою проведення додаткових переговорів із Китаєм його перенесли
Євросоюз проголосував за збільшення тарифів на електромобілі з Китаю – Bloomberg
Прощання з Ігорем Грибом
Командування проведе у бригаді, яка захищала Вугледар, службове розслідування: що стало причиною
Сибіга наголосив, що страти українських полонених стають дедалі частішими
Страта українських бійців на Курщині: з’явилася реакція МЗС
Окупанти вчергове порушили правила та звичаї ведення війни, розстрілявши дев’ятьох українських військових на Курщині
Окупанти розстріляли українських військових, Луческу встановив світовий рекорд. Головне за 13 жовтня
Геннадій Боголюбов
Суд арештував низку активів олігарха-втікача Боголюбова (список)
Дата публікації новини: