Міносвіти пропонує зменшити кількість предметів у школі: як відреагували українці
Нині в 7-9 класі діти мають приблизно 20 предметів на тиждень
Новий міністр освіти та науки України Оксен Лісовий заявив, що у школах можуть скоротити кількість предметів, які вивчають учні. За його словами, така ініціатива допоможе вирішити питання оптимізації навчальних програм. Про це глава МОН повідомив у своєму Facebook.
Чиновник запропоновану ініціативу пояснює тим, що останні кілька років школярі навчалися в умовах пандемії, а згодом під час повномасштабної війни. «Навантаження на дитину дуже високе: і психологічне, і розумове. Це і про велику кількість предметів, і про навчання онлайн, і про додаткові заняття, щоб надолужити втрачене», – пише міністр.
Він наводить приклад, що у 7-9 класі діти мають приблизно 20 предметів на тиждень, і таку кількість складно засвоїти і без стресу та онлайн-навчання, водночас не всі мають можливість користуватися ґаджетами для дистанційки.
Через навантаження учні починають зосереджуватися на тих предметах, які важливі для них.
«Фактично питання стоїть не стільки про те, скільки має бути предметів, а як оптимізовані навчальні програми, яке навантаження отримують діти на уроках і на домашнє опрацювання, у якій формі відбувається навчання», – пояснює очільник МОН.
Лісовий зазначив, що в Україні у старшій профільній школі, починаючи від 2027 року, учні зможуть обирати напрямок, за яким бажають навчатися.
«Відповідно, це має змінити підхід з мультипредметності на конкретний профіль, який цікавий школяру чи школярці», – каже чиновник.
Очільник МОН попросив громадян долучитися до обговорення у коментарях під дописом. Чимало користувачів мережі відреагували на таку пропозицію та висловили свою думку.
Українці підтримали ініціативу нового міністра освіти та науки.
Багато українців, які мають дітей-школярів, дали поради та висловили свої побажання щодо освітнього процесу.
Чимало українців звернули увагу й на іншу проблему: кількість учнів у класах.
Проте дехто вважає такі кроки хибними. Свій погляд на це питання описав викладач Дмитро Добрий.
Раніше повідомлялося, що міністр Лісовий повідомив про реформу МОН та перевірку своєї дисертації.
Нагадаємо, на сайті, присвяченому помилкам у наукових дослідженнях, проаналізували дисертацію нового міністра освіти Оксена Лісового на тему «Соціокультурна самоідентифікація особистості», яку він захистив у 2012 році. Зокрема, там йдеться про те, що частина тексту збігається з текстами двох дисертацій, захищених у 2011 році.
Невідомий автор публікації Василь Садовий пише про те, що у дисертації Лісового є збіги з двома іншими роботами: Я. Арабчука та А. Зуєва. А у списках літератури, використаної при написанні дисертації Лісового, робота Арабчука відсутня.
Згодом Лісовий заявив, що має намір відправити свою кандидатську дисертацію на кілька авторитетних експертиз.
Коментарі — 0