Що найскладніше в роботі з військовими, які повернулися з полону? «Азов. Супровід» відповів

Що найскладніше в роботі з військовими, які повернулися з полону? «Азов. Супровід» відповів
Ріна Рєзнік, керівниця служби супроводу, розповіла про повернення бійців з полону
фото: dev.ua

Ріна Рєзнік: Складно знайти психолога, щоб він і хлопцям сподобався, і був професійним

Ріна Рєзнік, керівниця служби супроводу бригади «Азов», поділилася своїм досвідом роботи з бійцями, які повернулися з російського полону. Вона зазначила що найскладнішим є індивідуальний підхід до кожного з них. Про це Рєзнік розповіла в інтерв'ю «24 каналу».

«Їх (військових, – «Главком») багато. У кожного є свої побажання, і це буває складно координувати. Якби вони всі були з однаковими бажаннями, було б набагато простіше. Та так не буває», – зауважила Ріна Рєзнік.

Перші дні після обміну полонених військові проводять у лікарнях, де проходять медичні обстеження, спілкування зі спецслужбами та процедуру відновлення документів. Однак для багатьох обмеження у пересуванні, за словами керівниці служби супроводу, стають додатковим стресом:

«Мені хочеться з цим якось допомогти, але це неможливо, бо є процедура, і вона дійсно осмислена. Ми говорили з багатьма, хто раніше повернувся з полону і вже служать у нас. Більшість каже, що справді на третій, четвертий день їх пам'ять працює гірше, тому краще розповісти всю важливу чи корисну інформацію в перші дні.

Тому це складний момент. Складний у тому, що часто в хлопців після полону ми намагаємось вияснити, що їх турбує, що болить, як ми можемо допомогти, що маємо зробити. А у відповідь чуємо, що «все добре, мені все подобається, нічого не болить, все класно». І це означає, що «не класно» почнеться на другий, третій тиждень, особливо по здоровʼю».

Служба супроводу – це багатопрофільна система допомоги 12-ї бригади спеціального призначення «Азов» НГУ. Дана ініціатива створена на основі медичної роти бригади. Команда Служби Супроводу функціонує в кількох напрямках: медична підтримка поранених, звільнених з полону, з родинами бійців, а також соціальна адаптація і реабілітація. Супровід підтримує бійців 12-ї бригади «Азов» на кожному етапі: від евакуації до повернення в стрій чи в цивільне життя. 

Ріна Рєзнік розповіла, що деякі травми бійців застаріли, тому з ними набагато складніше працювати.

«Також хлопці багато часу провели на Азовсталі, а це ж завод. Ще багато в кого є множинні контузії, множинні легкі черепно-мозкові травми, які дають свої наслідки – це і проблеми з концентрацією ваги, з пам'яттю, зі сном. Ці наслідки для здоровʼя незворотні, не буде так, як раніше, з цим просто доведеться жити», – зауважила керівниця служби супроводу.

Також Рєзнік зазначила про психологічне відновлення. Вона відзначила, що «складно знайти психолога, щоб він і хлопцям сподобався, і був професійним»:

«Багато хто каже, що не готовий спілкуватися з психологом, оскільки йому поки що складно приймати допомогу від людини, яка такий досвід (полону) не пережила. Ми намагаємось пропонувати їм психологів через певний час, та й вони знають, що завжди можуть звернутися».

Нагадаємо, що напередодні Нового року з полону повернулись 189 українців. Це один із найбільших обмінів з моменту повномасштабного вторгнення.

Як повідомлялося, у 2024 році Україні вдалося повернути з російського полону 1358 людей. Про це президент України Володимир Зеленський повідомив у новорічному відеозверненні.

Читайте також:

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Коаліція дронів знову висловилася про забезпечення України новими БПЛА
Десятки тисяч безпілотників: коаліція дронів дала обіцянку Україні
Дим було видно в мікрорайоні Черемушки та у районі місцевого аеродрому
У столиці російської Адигеї пролунали потужні вибухи на аеродромі (відео)
Башар Асад утік із Сирії завдяки спецоперації РФ
Утеча Башара Асада із Сирії: розвідка повідомила нові подробиці
Біатлоністка Олена Городна
Збірна України змагалася у жіночій естафеті Кубка світу з біатлону. Яке місце посіла?
У результаті спецоперації Служби безпеки на ворожому об‘єкті всю ніч лунали вибухи
Дрони СБУ знищили склад ворожих боєприпасів у Донецькій області
Зеленський: Росія не лише залучає північнокорейських солдатів до штурмів проти українських позицій, але й намагається приховати втрати цих людей
Росіяни намагаються «палити обличчя» вбитих військових з КНДР, аби приховати втрати – Зеленський
За словами прем'єра Болгарії, угода є політичною декларацією і не накладає юридичних зобов’язань
Болгарія назвала умову, за якої підпише безпекову угоду з Україною
Путін заявляв, що Росія об'єднається з партнерами по БРІКС для розвитку штучного інтелекту
Путін наказав уряду розвивати співпрацю з Китаєм у сфері штучного інтелекту
У всіх регіонах є тенденція до деякого зростання готовності до територіальних поступок
Скільки відсотків українців готові поступитись територіями заради миру? Опитування КМІС
Дата публікації новини: