Кабмін у 2025 році не підвищить соцвиплати, але виділить 1,5 млрд на телемарафон
Наступного року прожитковий мінімум, який є основою для визначення державних соціальних гарантій у різних сферах, не зросте
Кабінет Міністрів у проєкті бюджету на 2025 рік пропонує відмовитися від підвищення мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму. Це вплине на розмір соціальних виплат. Про це йдеться у проєкті Закону про Державний бюджет України.
У 2025 році мінімальна зарплата залишиться без змін. З 1 січня 2025 року її розмір становитиме:
- 8000 гривень на місяць;
- 48 гривень за годину.
У пояснювальній записці зазначено, що цей розмір забезпечує досягнутий рівень гарантій, враховуючи значне підвищення у 2024 році (на 16% порівняно з 2023 роком).
У 2025 році базовий соціальний стандарт, прожитковий мінімум, залишиться без змін. З 1 січня 2025 року він буде становити:
- Для однієї особи на місяць – 2920 гривень;
- Діти до 6 років – 2563 гривні;
- Діти від 6 до 18 років – 3196 гривень;
- Працездатні особи – 3028 гривень;
- Працездатні особи (для суддів, працівників державних органів, податкових і митних органів) – 2102 гривні;
- Працездатні особи (для прокурорів окружної прокуратури) – 2102 гривні;
- Особи з втратою працездатності (мінімальна пенсія) – 2361 гривня;
- Особи з втратою працездатності (доплата за проживання в радіоактивно забруднених зонах) – 1600 гривень.
Цей показник є основою для визначення державних соціальних гарантій у різних сферах.
Своєю чергою народний депутат Ярослав Железняк повідомив, що витрати на телеканал «Рада» скоротили з 198 млн грн у 2024 році до 78,2 млн грн у 2025 році. При цьому на телемарафон у бюджеті закладено 1,5 млрд грн. Також національний кешбек виключили з бюджету на 2025 рік.
Нагадаємо, у Державному бюджеті наразі не передбачено виділення коштів на проведення будь-яких виборів.
Також відомо, що найближчим часом в Україні може відбутися зміна системи розрахунку пенсій. У новій системі враховуватимуть як кількість відпрацьованих років, так і суму щомісячних внесків, внесених громадянином. Про це повідомила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович. Нововведення передбачають, що внески перетворюватимуться на певну кількість балів. Кожен бал дорівнюватиме 30% від середньої заробітної плати за відповідний рік. Це означає, що особи, які пропрацювали 35 років і отримували протягом цього часу середню зарплату, зможуть розраховувати на отримання щонайменше 30% свого доходу через солідарну пенсійну систему.
Раніше Міністерство соціальної політики України оголосило про нову програму підтримки пенсіонерів, які проживають у зонах бойових дій або на небезпечних територіях та отримують пенсію менш як 3,25 тисяч гривень. Фінансування програми здійснюватиме Всесвітня продовольча програма ООН, а виплати триватимуть до кінця 2024 року.
До слова, Міністерство соціальної політики розробило законопроєкт про професійну накопичувальну пенсійну систему, яка може запрацювати з 2026 року.
Коментарі — 0