Цінові обмеження на ринку електроенергії заважають енергосистемі працювати – Трохимець

Цінові обмеження на ринку електроенергії заважають енергосистемі працювати – Трохимець
Експерт також звернув увагу на проблеми малого та середнього бізнесу, які змушені переходити на генератори, що призводить до зростання цін на їхні товари та послуги
фото: depositphotos.com

Прайс-кепи перетворилися на перешкоду для ефективного функціонування ринку електроенергії – експерт

Цінові обмеження, введені для регулювання ринку, вже давно стали перешкодою для нормального функціонування енергетичної системи. Про це заявив Олександр Трохимець, віцепрезидент з питань енергетики Українського національного комітету Міжнародної Торгової Палати Олександр Трохимець.

«Пройшло вже 5 з половиною років, як працює новий ринок, а інструмент, який використовувався для запуску ринку, став інструментом регулювання цього самого ринку. Зламана основа ринкових взаємовідносин – вільне ціноутворення і балансування ціни шляхом попиту та пропозиції», – додав він.

За словами експерта, прайс-кепи, які спочатку були введені для запобігання аномальному зростанню цін, перетворилися на перешкоду для ефективного функціонування ринку.

«Замість цього є Регулятор, який сам вирішує, яка ціна має бути, тим самим порушуючи баланс між учасниками ринку (що, до речі, є порушенням основної функції Регулятора, закладеному законодавством)», – підкреслив Трохимець.

Експерт зазначив, що наслідками такої політики є відсутність розвитку генеруючих потужностей та інвестицій в енергетику, а в умовах війни – нестача самої електроенергії.

«У таких умовах єдиним порятунком споживача є імпорт електроенергії. Але, за умови наявності цінових обмежень на ринку електроенергії України нижчих, ніж ціна на суміжних європейських ринках, комерційний імпорт є недоцільним – бо ніхто не буде купувати дорожче, щоб продавати дешевше», – наголосив Трохимець.

Експерт також звернув увагу на проблеми малого та середнього бізнесу, які змушені переходити на генератори, що призводить до зростання цін на їхні товари та послуги.

«Таким чином, НКРЕКП, нібито намагаючись захистити споживача, робить нам всім ведмежу послугу. Бо питання вже не стоїть скільки коштуватиме електроенергія. Питання стоїть чи буде вона взагалі, і чи буде працювати економіка країни», – зазначив Трохимець.

Він закликав до перегляду поточної політики цінового регулювання на енергетичному ринку України.

«Нам треба визначитися, все-таки, що у нас за ринок, регульований чи вільний, як ми рухаємося. Чи ми інтегруємося в європейський ринок з точки зору ціни, чи не інтегруємося і далі займаємося популістичними режими», – резюмував експерт.

Раніше Енергетична компанія України у своєму зверненні до Регулятора зазначила, що скасування граничних цін на ринку електроенергії стане важливим кроком для подальшої інтеграції української енергосистеми з європейськими ринками. Низка енергетичних асоціацій також наголосили, що рішення НКРЕКП залишити попередньо встановлений рівень граничних цін не відповідає актуальним викликам ринку.

Читайте також:

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Росія готова вдесятеро збільшити кількість військ із КНДР
Росія готова вдесятеро збільшити кількість військ із КНДР. А що Сеул?
Владислав Іноземцев пояснює, звідки в Путіна гроші на війну
Владислав Іноземцев: Проблема не в тому, завалиться російська економіка чи ні, а в тому, хто завалиться першим
Політична криза у Франції може серйозно відбитись на економіці
Франції загрожує боргова криза, як було у Греції – Euronews
У Євросоюзі запевнили, що повернуться до питання затвердження санкцій згодом
ЄС не зміг схвалити 15-й пакет санкцій проти РФ. Дві країни заблокували рішення
У дослідженні оцінювали вплив карантину на структуру мозку підлітків, порівнюючи дані МРТ до та після пандемії
Карантин через Covid-19 вплинув на структуру мозку. Яка вікова група постраждала найбільше
Морські відомства країн ЄС будуть вимагати документи, що підтверджують наявність страховки, у суден, що проходять через Данські протоки
Країни Європи винайшли новий механізм відстеження танкерів «тіньового флоту» РФ
Шмигаль розповів про стан економіки України наприкінці року
Шмигаль розповів про стан економіки України наприкінці року
За 2023 рік Близнюк декларував річний прибуток сім’ї у 311 223 грн
Виконувач обов'язків директора зруйнованого Донецького аеропорту продовжує отримувати зарплатню
Спікерка ради федерації РФ Валентина Матвієнко наголосила, що умови, висунуті під час переговорів у Стамбулі в березні 2022 року, «залишаються незмінними»
Росія відкидає можливість перегляду умов для переговорів з Україною – ISW
Дата публікації новини: