Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Запуск нового енергоринку в Україні відбувся більш гладко ніж в інших країнах - радник з питань енергетики USAID Шукру Богут

  • Розсилка
  З 1 липня в Україні стартував другий етап енергореформи, що передбачає запуск нового оптового ринку електроенергії - Запуск нового енергоринку в Україні відбувся більш гладко ніж в інших країнах - радник з питань енергетики USAID Шукру Богут
  З 1 липня в Україні стартував другий етап енергореформи, що передбачає запуск нового оптового ринку електроенергії

  Не у всіх країнах цей процес проходив гладко, однак в Україні запуск нового енергоринку був успішним, - експерт

  Запуск в Україні з 1 липня оптового ринку електроенергії пройшов успішно, без будь-яких відключень електроенергії. Про це в інтерв'ю виданню «Деньги.ua» розповів старший радник з питань енергетики USAID Шукру Богут.  «Було дуже цікаво спостерігати за тим, як відкривався ринок електроенергії. Не у всіх країнах цей процес проходив гладко, однак в Україні запуск був успішним. Нам потрібно розглядати два аспекти - технічний і фінансовий. З технічної точки зору - все відмінно, у нас які раніше є електрика, немає відключень електроенергії і проблем з поставками електроенергії. Що стосується фінансового аспекту, то зараз ми стежимо за тим, як працюють спеціальні зобов'язання з обслуговування населення (ПСО)», - зазначив Шукру Богут.

  На його думку, перші результати (роботи нового енергоринку, - ред.) ми зможемо побачити через кілька тижнів. «У нас зараз три місяці буде діяти платформа для проведення торгів за двосторонніми договорами, а після цього буде обрана і запущена нова платформа - і все це забезпечить повноцінну роботу енергоринку», - пояснив експерт.

  За словами Шукру Богута, закон «Про ринок електричної енергії», що був прийнятий в 2017 році, повністю відповідає європейським нормам та правилам, а також повністю відповідає Третьому енергетичному пакету ЄС.

  «Він (закон) передбачає анбандлінг діяльності з виробництва та постачання електричної енергії від послуг передачі і розподілу електроенергії. Ці види діяльності тепер розділені. Як Ви знаєте, з 1 січня цього року був запущений роздрібний ринок електричної енергії. Це була перша частина запуску ринку електричної енергії. А з 1 липня запущений оптовий ринок електричної енергії», - зазначив експерт.

  Шукру Богута  підкреслив в інтерв'ю, що відкриття ринку - це все ще перехідний етап для завершення реформи. «Тут все добре - електроенергія виробляється, передається і розподіляється. Попит споживачів задовольняється суб'єктами генерації, передачі, розподілу та енергопостачання. Що ж стосується фінансових моментів, то тут потрібно ще провести додаткову роботу щодо розрахунків і клірингу фінансових операцій. Це стосується всіх ринкових сегментів: ринку двосторонніх договорів, і спотового ринку, або ринку на добу вперед, і внутрішньодобового ринку, і балансуючого ринку», - зазначив експерт.

  Нагадаємо, з 1 липня в Україні стартував другий етап енергореформи, що передбачає запуск нового оптового ринку електроенергії. Реформа ринку електроенергії передбачає впровадження європейської моделі, яка буде стимулювати в Україні конкуренцію і появу нових учасників ринку. Позаштатний радник міністра енергетики та вугільної промисловості Сергій Чех заявив, що впровадження нової моделі ринку електроенергії вкрай важливо для української економіки.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ