Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Зниження ціни газу для Луганської ТЕС було єдиним виходом, - представник Луганської ОДА

  • Розсилка
  Треба з'єднати дві залізничні гілки – одна зі Станиці Луганської в бік РФ, друга – Попасна-Куп'янськ, це стратегічне питання, - представник Луганської облдержадміністрації - Зниження ціни газу для Луганської ТЕС було єдиним виходом, - представник Луганської ОДА
  Треба з'єднати дві залізничні гілки – одна зі Станиці Луганської в бік РФ, друга – Попасна-Куп'янськ, це стратегічне питання, - представник Луганської облдержадміністрації

  Для відновлення постачань вугілля на ТЕС необхідно будувати залізницю, - Сурай

  Завдяки рішенню Кабміну про спеціальну ціну газу для Луганської ТЕС, в області не буде віялових відключень.

  Про це повідомив директор департаменту ЖКГ Луганської обладміністрації Віталій Сурай.

  «Ми ініціювали перед прем'єром прийняття цієї постанови через надзвичайну ситуацію – переходу ТЕС з вугілля на газ. Це необхідно, щоб область залишилася з електроенергією, щоб не було віялових відключень, тому що у випадку її зупинки у нас більш ніж 50% - дефіцит потужності. Це життєво важливе рішення було прийнято», - зазначив Віталій Сурай.

  За його словами, складна ситуація виникла через неможливість постачати вугілля станції по залізниці (РФ заблокувала постачання вугілля на станцію). Для відновлення постачань вугілля на ТЕС необхідно будувати залізницю.  «Питання будівництва залізниці пов'язане з поставками вугілля. Це вантажоперевезення, можливість пустити постачання вугілля на цю станцію. Тому що сьогодні єдиний шлях – через РФ, з боку Ростовської області. Це питання логістики, про яке ще в 2015 році говорили, з'єднати дві залізничні гілки – одна зі Станиці Луганської в бік РФ, друга – Попасна-Куп'янськ, між ними немає з'єднання, вони роз'єднані, це стратегічне питання, дорогу треба будувати. Тоді можна буде поставляти на станцію вугілля», - розповів Віталій Сурай.

  Директор департаменту ЖКГ Луганської обладміністрації вважає, що без зниження ціни газу для Луганської ТЕС в області були б проблеми з енергопостачанням. «Рішення про ціну газу – дуже важливе. В кінці серпня у ТЕС є платежі НАК «Нафтогаз України», а той обсяг фінансових коштів, які вона заробляє при продажу електроенергії за максимальним тарифом, його недостатньо, був би небаланс в платежах, що «Нафтогаз» позбавляв би номінацій, просто перекрили газ, і область б знеструмили», - вважає Віталій Сурай.

  Як раніше повідомлялося, Кабінет міністрів України 14 серпня ухвалив рішення про зниження вартості газу для Луганської ТЕС через надзвичайну ситуацію.

  Нагадаємо, Луганська ТЕС може отримувати вугілля залізницею тільки з російської території, тому що під'їздів до електростанції з контрольованої українськими властями території немає. ТЕС забезпечує електроенергією північ Луганської області, близько 1 млн споживачів. З 29 липня Луганська ТЕС перейшла на використання газу через відсутності запасів вугілля внаслідок введеного Росією обмеження на поставки вугілля в Україну.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ