Робота в Польщі. Хто складає українцям найбільшу конкуренцію

Робота в Польщі. Хто складає українцям найбільшу конкуренцію
ZUS (управління соціального страхування Польщі): На кінець 2023 року, з 1,125 млн офіційно працевлаштованих іноземців, 750 тис. були громадянами України
фото з відкритих джерел

Експертка: Попри багатонаціональну структуру ринку працевлаштування, польські роботодавці наразі віддають перевагу українцям

У Польщі офіційно працевлаштовано 779,3 тис. українців, це 66,7% від усіх працюючих іноземців. Наступними у списку працівників-іноземців є білоруси, грузини та громадяни Молдови. Про це розповіла директорка департаменту рекрутації Gremi Personal Анна Джоболда.

Так, в агенції серед усіх працевлаштованих іноземців – 68% українців. Друге місце розділяють грузини та білоруси – по 7%. Працівників з Молдови – 6%, з Колумбії та Зімбабве – по 3%, Філіппіни та Узбекистан по 2%, і по 1% працвників з Руанди та Вірменії. 

За словами директорки департаменту, українці традиційно залишаються найбільшою групою іноземців, які працюють у Польщі і їхня частка за рік не змінилася. 

«Починаючи з 2022 року, через брак українських чоловіків, Польща почала залучати більше людей з Азії, Африки та навіть Південної Америки. Оскільки на них не поширюється спрощена процедура працевлаштування, то через брак робочої сили у Польщі страждають галузі, в яких потрібні такі спеціалісти, як зварювальники, сантехніки, електрики, токарі, маляри, водії, а також робітники без спеціальної кваліфікації для виконання фізичної роботи», – пояснює експертка.

В агенції вважають, що тренд на жителів Азії та Африки зростатиме у майбутньому, однак попри багатонаціональну структуру ринку працевлаштування, польські роботодавці наразі віддають перевагу українцям. На переконання Анни Джоболди, це не лише через спрощену процедуру працевлаштування, а й через працьовитість та здатність до швидкої адаптації, яку відзначають поляки.

Нагадаємо, у 2025 році українські біженці в Польщі зможуть найпростіше знайти роботу у декількох галузях. Це може стати першим кроком до подальшої інтеграції у країні. Саме так вважають аналітики Gremi Personal. Зазначається, що у Польщі залишається великий попит на некваліфіковану робочу силу на складах.

Аналітики прогнозують, що у наступному році вакансії для українців будуть доступні на складах різного типу, включно з одягом, аптечними товарами, поліграфією, а також складах з пластиковими, гумовими та металевими деталями.

До слова, з майже 780 тис. українців, які працюють у Польщі, 406,5 тисяч – чоловіки і 372,7 тисячі – жінки. Найчастіше в Польщі працюють люди у віці 30-44 років.

Також нещодавнє дослідження Randstad показує, що 59% від працевлаштованих у Польщі іноземців пов’язують своє професійне майбутнє з Польщею. Про таку готовність частіше повідомляють люди з професійною освітою та іноземці, які сьогодні працюють у Польщі відповідно до своєї кваліфікації.

Читайте також:

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Назар Островський пішов на фронт, не зважаючи на те, що мав бронь і маленьку дитину
На фронті загинув колишній поліцейський зі Львова. Згадаймо Назара Островського
Поліцейський свою провину не визнав
Смерть українця у Польщі: поліцейського обвинувачують у надмірному застосуванні сили
Стрес, зазначає Богдана Мурашова, може спричинити порушення метаболічних процесів
Ендокринолог пояснила, чому українці товстішають під час війни
Артем Гензерський служив у окремій механізованій Інгулецькій бригаді
Був душею компанії та мав багато планів. Згадаймо Артема Гензерського
Близько половини заявок подали люди віком до 25 років
Український легіон у Польщі. Пів тисячі українців з 30 країн вже подали заявки
Польща активно взялась за будівництво укріплень на кордоні
Поляки починають встановлювати залізобетонні «їжаки» на кордоні із Білоруссю
Європа продовжує видачу посвідок на проживання для українців
ЄС видав рекордну кількість посвідок на проживання: хто у лідерах
Українські та польські прикордонники провели спільну зустріч
Керівництво українських та польських прикордонників обговорило методи спільної протидії злочинності
Під час всеукраїнської акції «Запали свічку» кожен охочий може покласти запалену свічку на своєму підвіконні
Запали свічку пам’яті: українці в усьому світі вшановують жертв голодоморів
Дата публікації новини: