Торгова війна? Китай заборонив експорт до США матеріалів військового застосування

Торгова війна? Китай заборонив експорт до США матеріалів військового застосування
У Bloomberg вважають, що це китайська відповідь на те, що Вашингтон заборонив продаж до Китаю мікросхем памʼяті з високою пропускною здатністю, виготовлених американськими та іноземними компаніями
фото: Mark Schiefelbein / EPA

ЗМІ: Ці обмеження посилюють контроль, який Китай почав вводити ще минулого року щодо експорту критично важливих мінералів

Китай заборонить експорт до США матеріалів, які можуть мати військове застосування, включаючи галій, германій, сурму та надтверді матеріали. Про це у вівторок заявило Міністерство комерції Китаю, повідомляє Reuters.

Директива Пекіна, яка стосується так званих товарів подвійного призначення, набуває чинності негайно та передбачає посилений контроль за кінцевим використанням графітових виробів, що експортуються до США.

Ці обмеження посилюють контроль, який Китай почав вводити ще минулого року щодо експорту критично важливих мінералів, пише Reuters. Однак нові заходи стосуються лише США, що є черговим загостренням торговельної напруги між двома найбільшими економіками світу напередодні інавгурації Дональда Трампа.

За даними китайської митниці, цього року (до жовтня) Китай не постачав до США галію та германію у необробленому чи обробленому вигляді, хоча рік тому США були четвертим і п’ятим найбільшими ринками цих матеріалів відповідно.

Галій і германій використовуються у виробництві напівпровідників, а германій також застосовується в інфрачервоних технологіях, оптоволоконних кабелях та сонячних елементах.

У Bloomberg вважають, що це китайська відповідь на те, що Вашингтон заборонив продаж до Китаю мікросхем памʼяті з високою пропускною здатністю, виготовлених американськими та іноземними компаніями. Метою є уповільнити розвиток Китаєм передових напівпровідників і систем штучного інтелекту, які можуть використати військові.

В останні роки між Китаєм і США посилюється торговельна напруженість. Вона виражається у взаємних митах, обмеженнях на імпорт і експорт, а також у конкурентній боротьбі за технологічне лідерство. І Пекін, і Вашингтон активно впливають на міжнародну торгівлю, тому їхні двосторонні обмеження впливають і на інші країни.

До слова, Китай допомагає Росії обходити санкції, підтримуючи цілі сектори економіки, водночас аналізуючи досвід країни для застосування у власних умовах. Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Як зазначає WSJ, ще у перші місяці повномасштабної війни в Україні Пекін створив міжвідомчу групу для вивчення наслідків антиросійських санкцій. Її завдання – знайти способи пом'якшення наслідків санкцій, особливо у разі загострення конфлікту навколо Тайваню.

Читайте також:

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Сергій Копищик з дружиною Світланою та сином Марком
Сергій Копищик: Деякі бояться, інші хрестяться. Не розумію, чого так реагувати на людину без ніг? країна героїв
Свято та традиції 6 листопада
6 листопада: яке сьогодні свято, традиції та заборони
Найбільше випадків вбивства українських захисників зафіксовано в Донецькій області
Стало відомо, скільки проваджень про вбивства військовополонених розслідує Україна
Артем Гензерський служив у окремій механізованій Інгулецькій бригаді
Був душею компанії та мав багато планів. Згадаймо Артема Гензерського
За словами Умєрова, до 1 червня росіяни досягли половини того, що намагалися поставити собі за мету
Росія нарощує сили та створює нові бригади – Умєров
80-річний Кіт Келлог, ймовірно, буде призначений Трампом представником з питань України
Ціна миру. Як спецпредставник Трампа «завершуватиме війну за 24 години» Персона
Лубінець підтвердив готовність України забрати усіх своїх громадян із російського полону
РФ показала список на обмін понад 600 військовополонених українців: реакція Лубінця
НАТО прийшло до висновку, що не потрібно «сидіти та чекати нападу», а діяти першими
Не чекати, а бити першими: НАТО обговорює превентивні удари по Росії
Запит Радіо Свобода стосувався того, скільки генералів списалися в запас за час повномасштабного вторгнення за висновками військово-лікарських комісій
З початку повномасштабного вторгнення за станом здоров'я звільнено в запас 41 генерала ЗСУ
Дата публікації новини: