Депутатка Європарламенту назвала закон про олігархів «кумедним»
У Європарламенті бачать недоліки українського закону про олігархів
Український закон про олігархів є явною політичною вказівкою використати його проти політичних опонентів президента Володимира Зеленського та його партії «Слуга народу». Про це депутатка Європарламенту Віола фон Крамон заявила в інтерв'ю НВ.
«Олігархи на зразок Коломойського дуже сильні. І цей кумедний закон, за яким нещодавно проголосували, марний (...) Цей закон для мене є явною політичною вказівкою використати його проти політичних опонентів», – каже європейська депутатка.
При цьому вона сподівається, що Зеленський, його партія та уряд доведуть протилежне.
«Але коли я бачу, як Зеленський покладається на ЗМІ Коломойського і як люди в парламенті одержують конверти з грошима… Хто їм платить? Коломойський, Рінат Ахметов, Віктор Пінчук? Якщо вони хочуть це змінити, вони мають платити своїм колегам у Раді краще та офіційно. Дати їм гідну зарплату, а не тримати їх на зарплаті олігархів, але в законі про це нічого не написано», – зазначила фон Крамон.
Вона радить чинній українській владі краще платити співробітникам в органах влади, міністерствах, у Раді, й тоді в Україні будуть незалежні органи.
«Нині все в руках олігархів», – зазначила євродепутатка.
До слова, через нові податкові зміни, олігархи платитимуть менше, а громадяни – більше.
Нагадаємо, експрезидент Петро Порошенко через закон про олігархів продав корпоративні права на телеканалах «Прямий» і «П'ятий канал» новому медіа-холдингу «Вільні медіа», який створили медійники та опозиційні нардепи.
За інформацією «Главкома», зокрема, четверо народних депутатів – Володимир Ар’єв, Вікторія Сюмар, Ірина Геращенко, Ірина Фріз – стали співвласниками каналів Порошенка.
Згодом Порошенко прокоментував продаж своїх телеканалів.
Як відомо, скандальний закон про олігархів набуде чинності через пів року. А наприкінці травня 2022 року Рада національної безпеки та оборони України визначить перших «номінантів».
Нагадаємо, 5 листопада президент Володимир Зеленський підписав закон про олігархів, почавши так званий процес «деолігархізації».
24 вересня Верховна Рада України прийняла закон про створення реєстру олігархів і про позбавлення їх деяких прав. Законопроєкт №5599 президента Володимира Зеленського у цілому підтримали 279 депутатів.
Закон критикує опозиція, а також колишній голова парламенту Дмитро Разумков. Документ, ухвалений у першому читанні, спікер спрямував до Венеціанської комісії на експертизу. 22 вересня він заявив, що залежно від висновків експертів Ради Європи, закон можуть переглянути. Висновок Венеціанської комісії має надійти у грудні.
Закон про олігархів потрібен оточенню президента Володимира Зеленського задля нападків на своїх співвітчизників, вважає політолог Євген Магда.
Ексгенеральний прокурор Руслан Рябошапка заявив, що Рада національної безпеки і оборони почне торгувати місцями в реєстрі олігархів після ухвалення скандального проєкту закону про олігархів.
- Антиолігархічний закон може зробити президента Зеленського занадто могутнім
- Ахметов чи Коломойський? Кого першим Зеленський занесе в реєстр олігархів
- Олігархи готують заміну Зеленському? Відомий політолог назвав прізвище нового фаворита мільярдерів
- Колишній бізнес-партнер Коломойского розповів, як олігарх отримає від Зеленського 20 млрд грн за газ
- Олігархи в законі. Як збулася мрія Зеленського
Коментарі — 0