Січень у 2025 році став рекордно безсніжним

Січень у 2025 році став рекордно безсніжним
Температура повітря, яка була у січні, є аномальною для зими
фото: glavcom.ua

За останні 25 років аномально теплі січні спостерігались у 2007 та 2020 роках

Січень поточного року в Україні виявився рекордно теплим і стійкого переходу до зимового режиму погоди не відбулось. Про це повідомляє «Укргідрометцентр».

Зазначається, що така температура повітря, яка була минулого місяця, характерна для березня чи листопада, але для середини зими це є значною аномалією.

За останні 25 років аномально теплі січні спостерігались у 2007 та 2020 роках.

«Внаслідок аномально високого температурного фону січень на території України став також рекордно безсніжним. Стійкий сніговий покрив фіксувався лише на високогір’ї Карпат висотою до 60 см. У періоди короткочасних (на 2-4 доби) незначних знижень температур повітря утворювався слабкий сніговий покрив висотою 1-2 см, що швидко зникав», – йдеться в повідомленні.

Сумарна кількість опадів, що спостерігались у вигляді дощу та мокрого снігу була найбільш суттєвою в басейнах правих приток Прип’яті в межах Волинської та Рівненської областей, в басейні Західного Бугу та в Карпатах і становила 70-100% норми. На решті території держави спостерігалась аномально низька кількість опадів (у вигляді дощу) 10-60% місячної норми.

Синоптики зазначили, що внаслідок короткочасних періодів похолодань, у середині першої та другої декад січня, на річках України та мілководдях водосховищ відбувалось короткочасне льодоутворення у вигляді заберегів, рідкої шуги та неповного льодоставу. 

«Внаслідок значного дефіциту опадів, середньомісячна водність зимової межені у січні на більшості річок держави характеризувалась низькими величинами – переважно до 50-60% норми», – додали в «Укргідрометцентрі».

Раніше повідомлялося, що аграрії в Україні отримають можливість мати третій урожай та вирощувати екзотичні культури через вплив глобального потепління на сільське господарство.

Читайте також:

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Танення вічної мерзлоти вже загрожує містам і селищам на півночі та північному сході країни-агресорки
Росія у небезпеці: через глобальне потепління тане найбільший у світі кратер із вічної мерзлоти
У більшості областей України стовпчики термометрів показуватимуть +12+17 градусів
Україну накриє потужний атмосферний фронт, синоптики прогнозують потепління
Відвідування пабів залишається національною традицією британців
Британці через глобальне потепління можуть залишитись без улюбленого напою
Спека у світі – лише початок проблем, які чекають на людство
Глобальне потепління принесе нові сюрпризи: кліматологи б'ють на сполох
США може чекати загроза національного масштабу через старіння мостів
США загрожує масове руйнування мостів через глобальне потепління – NYT
Вчені взяли воду на аналіз у багатьох озерах світу та виявили, що вона швидко нагрівається
Глобальне потепління загрожує озерам: вчені попереджають закипання водойм
Потепління змінює клімат у світі
Катастрофічне потепління протягом десятиліть: вчені пояснили, до чого готуватись
Прогнозується зниження виробництва картоплі по всій Європі
Кліматолог назвала овочі, вирощування яких у зоні ризику через глобальне потепління
На заході України вже зараз вирощують мигдаль та фундук і з часом це може поширитися на всю країну, вважає кліматологиня
Третій урожай? Кліматологиня закликала аграріїв готуватися до можливостей, які відкриває глобальне потепління