Активісти у Польщі виявили перше порушення «антибандерівського закону»
Аргентинську газету звинуватили в порушенні польського «закону про Голокост»
Аргентинська газета Pagina 12 стала першою, кого звинуватили в порушенні суперечливого польського «закону про Голокост», що набрав чинності в четвер, 1 березня.
Наближена до правлячого польського уряду неурядова організація «Польська ліга проти наклепу» вже у п'ятницю, 2 березня, звинуватила веб-сайт аргентинської газети Pagina 12 та її журналіста Федеріко Павловського у «діях, спрямованих на шкоду польській нації та добрій репутації польських солдатів», повідомляє агенція AFP.
Йдеться про те, як зазначають у «Польській лізі проти наклепу», що газета використала фото солдатів польського антикомуністичного спротиву після Другої світової війни в статті про різанину в Єдвабному. Тоді, в 1941 році, група польського населення у селі Єдвабному вчинила погром та вбила щонайменше 300 єврейських сусідів під час німецької окупації.
Нагадаємо, польський Сейм ухвалив у третьому читанні проект закону про Інститут національної пам’яті, в рамках якого забороняється «бандерівська ідеологія». А Сенат Польщі вночі 1 лютого ухвалив без поправок цей закон.
Міністерство закордонних справ України висловило глибоку стурбованість ухваленням Сеймом Польщі законопроекту про заборону пропаганди так званої «бандерівської ідеології».
За заперечення «злочинів бандерівців» у Польщі передбачений штраф або позбавлення волі на строк до трьох років.
Державний департамент США закликав Польщу переглянути законопроект про Інститут національної пам’яті.
6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який спричинив дипломатичну кризу між Польщею й Ізраїлем, а також Польщею й Україною.
Перед підписанням закону Ізраїль закликав Польщу внести зміни до документу і відклав візит чиновника з Польщі.
Державний департамент США заявив, що США розчаровані прийняттям в Польщі закону про Інститут національної пам'яті.
Читайте також матеріал «Главкома»: «Бандера наш». Як розвиватимуться далі події між Варшавою і Києвом
Читайте також: «Антибандерівський закон»: цю історичну кашу заварили наші нардепи попередніх років
Коментарі — 0