Житлова криза у Європі посилюється: одна країна страждає особливо

Житлова криза у Європі посилюється: одна країна страждає особливо
У Мадриді та Барселоні брак житла відчувається особливо гостро
фото із відкритих джерел

У центрі Мадрида за один рік орендна плата зросла на 21%

За даними Євростату, житлова криза в Європі посилюється: у таких містах, як Мадрид та Барселона, ціни на купівлю та оренду житла зростають. Про це повідомляє «Главком» із посиланням на Euronews.

Житло стало однією з головних соціальних та економічних проблем у Європі, причому особливо помітно це проявляється в таких країнах, як Іспанія, та в таких містах, як Мадрид та Барселона. Згідно з останніми даними Євростату, вартість житла в Європейському союзі (ЄС) є непосильним тягарем для багатьох сімей.

У великих містах блоку 10,6% домогосподарств витрачають на оренду понад 40% свого доходу, тоді як у сільській місцевості цей показник знижується до 7%. У Греції, наприклад, понад 31% міських домогосподарств перевищують цей поріг. Це країна із найгіршою ситуацією. У зв'язку з цим зростання цін, брак пропозиції та збільшення кількості туристів, які здають житло в оренду, ускладнюють доступ до гідного житла, особливо для молоді.

У період з 2015 до 2023 року ціни на житло в ЄС зросли в середньому на 48%, при цьому в різних країнах спостерігаються значні відмінності. Угорщина очолює рейтинг із зростанням у 173%, тоді як Фінляндія ледь зареєструвала 5%.

В Іспанії зростання цін було найбільш помітним. За словами Кіке Вільялобоса, представника з питань міського планування та житла Федерації сусідських асоціацій Мадрида, лише за один рік ціни на житло зросли на 20% при купівлі та на 15,4% при оренді. Це явище особливо помітне у великих містах, таких як Мадрид, Барселона та Валенсія, де демографічний тиск та туризм посилюють ситуацію.

«У центрі Мадрида за один рік орендна плата зросла на 21%, при цьому ціни рідко опускаються нижче 2000 євро на місяць. У муніципалітетах столичного регіону за житло з трьома спальнями просять від 1200 до 1500 євро», – додає Віллалобос.

У Барселоні спостерігається схожа картина, причому основним чинником є ​​бум на квартири для туристів. За даними Євростату, у період з 2010 по 2022 рік орендна плата в ЄС зросла на 18%, чому частково сприяло зростання короткострокової оренди, що скорочує пропозицію для мешканців.

Страждає молодь

Доступ до житла є особливо складною перешкодою для молодих європейців, які залишають батьківський будинок у середньому у 26,3 роки. В Іспанії цей вік збільшується до 30 років, що є другим показником у ЄС, поступаючись лише Хорватії (31,8).

«Тисячі молодих людей платять до 70% своєї зарплати за оренду або купівлю. У Мадриді рівень емансипації молоді найнижчий за всю історію: жити окремо можуть менше 15%», – каже Віктор Каміно, депутат від партії PSOE в Конгресі. Щоб отримати доступ до житла, потрібен початковий внесок у розмірі від 20 тис. до 40 тис. євро, що для багатьох недосяжно.

Допомога від ЄС і дії влади

ЄС зробив кроки щодо подолання цієї кризи. У 2021 році Європейський парламент ухвалив резолюцію, яка визнає доступне житло одним з основних прав людини.

У липні 2024 року голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн оголосила, що житлове питання буде пріоритетним, і заснувала спеціальну посаду комісара з цього питання. У грудні 2024 року було створено спеціальний комітет, який має запропонувати рішення протягом одного року.

Уряд Мадриду просуває Регіональний житловий пакт, реалізуючи такі ініціативи, як план Vive, в рамках якого вже збудовано 3300 будинків, та програму «Мій перший дім», що надає гарантії молодим людям. Влада також закликає до того, щоб частка державного житла досягла 9% від загальної кількості порівняно з нинішнім 1% у Мадриді.

Нагадаємо, на тлі старіння населення Іспанія зробила ставку на прийом кваліфікованих працівників з-за кордону. Упродовж трьох років вона працевлаштує мільйон іноземців, серед яких і українці. 

Читайте також:

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

У Києві порівняно з попереднім тижнем спостерігається зниження захворюваності на 12,2% за рахунок дитячого та дорослого населення
Кількість хворих на грип серед школярів у Києві почала зменшуватися
Акції відбувалися у Херсоні та в інших містах півдня багато разів до кінця квітня
«Шумові гранати, постріли, зламані ноги, затримання»: як південь противився окупації на початку вторгнення РФ
Рада знайшла заміну Окружному адмінсуду Києва
Три голови замість однієї. Що виросло на місці одіозного «суду Вовка»? Війна і право
Науковці  знайшли нове пояснення щастя
Як «працює» парадокс щастя: канадські вчені знайшли нове пояснення
Нинішній показник народжуваності є є найнижчим для  нашої країни
Народжуваність в Україні рекордно впала – Мінсоцполітики
Згідно із документами, діти у США могли отримувати кредити
Відомство Маска з'ясувало, що дітям у США видали кредити на $312 млн
Жителька Миколаєва Тетяна Зубенко разом із чоловіком зустрічає на пункті пропуску 88-річну матір з окупації
Українці повертаються з тимчасово окупованих територій через один із пунктів пропуску на Волині
Трамп заявив, що Путін напередодні зробив дуже «обнадійлюючу заяву, але вона не була завершеною»
Території, ЗАЕС та очікування відповіді Путіна. Трамп зробив низку заяв щодо перемирʼя
зловмисники підробили заповіт самотньої 70-річної власниці на її житло
Телеексперт з квартирних афер потрапив під суд... за квартирне шахрайство