США планують передати ядерну зброю під контроль ШІ
ШІ буде впроваджено для поліпшення оперативного ухвалення рішень та ефективної інтеграції ядерних і звичайних сил
Глава Стратегічного командування США генерал Ентоні Коттон на конференції DODIIS 2024 повідомив, що система ядерного командування, управління і зв'язку потребує модернізації для підвищення стійкості до нових загроз. Про це повідомляє Breaking Defense.
Серед запропонованих заходів – впровадження штучного інтелекту і машинного навчання, що забезпечить підвищення стійкості та ефективності NC3 як в умовах звичайного, так і ядерного конфлікту.
«Системи NC3 мають бути безпечними, і вони мають бути дублювальними, щоб функціонувати як у звичайних конфліктах, так і в ядерних», – сказав Коттон.
За його словами, заходи кібербезпеки є ключовими для захисту NC3 від атак, оскільки зміцнення ІТ-платформ створює невизначеність для супротивників, тим самим підвищуючи рівень стримування.
Американський генерал зазначив, що Stratcom продовжить впровадження передових ШІ та аналітики для поліпшення оперативного ухвалення рішень та ефективної інтеграції ядерних і звичайних сил. Основою для цього стане централізація і стандартизація даних.
Коттон також наголосив, що дані мають бути «спільним надбанням» для бойових підрозділів і союзників. Це, на його думку, дасть змогу якісніше застосовувати ШІ в системах NC3 і забезпечить обмін важливою інформацією.
Водночас, попри стратегічні переваги ШІ, присутність людини в процесі залишається необхідною.
«Це допоможе максимально ефективно використовувати можливості ШІ, зберігаючи нашу перевагу», – підсумував генерал.
Нагадаємо, що американська корпорація Google працює над технологією штучного інтелекту, яка зможе міркувати як людина.
До слова, американська компанія OpenAI, яка є розробником ChatGPT, може стати однією з найдорожчих у світі. Організації вдалося залучити інвестицій на суму $6,6 млрд, внаслідок чого її загальна вартість досягла $157 млрд. Корпорації вже вдалося залучити таких великих спонсорів, як технологічні гіганти Microsoft та Nvidia, а також венчурних інвесторів – компанії Thrive Capital та Khosla Ventures.
Коментарі — 0