Пентагон попередив Китай про наслідки, якщо той допомогатиме РФ

Пентагон попередив Китай про наслідки, якщо той допомогатиме РФ
Фото: Associated Press

Китай не зняв з порядку денного можливість постачання РФ летальної зброї

Китай зіштовхнеться з серйозними наслідками, якщо поглибить взаємодію з Росією, а саме надаватиме їй летальну зброю або іншу допомогу, яку вона може використати у війні проти Україні. Про це заявила заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх, передає Укрінформ.

«Китай безумовно матиме наслідки, якщо вони поглиблять свої відносини з Росією», – попередила представниця американського оборонного відомства.

Вона наголосила, що хоча Сполучені Штати Америки досі й не бачили надання Китаєм летальної військової допомоги Росії, але це питання залишається актуальним для американської сторони.

Речниця Пентагону нагадала, що Вашингтон, зі свого боку, неодноразово попереджав Пекін про це по багатьох офіційних каналах, у тому числі на рівні глав держав, а також зовнішньополітичних та оборонних відомств.

Нагадаємо, що влада Китаю сформулювала своє бачення міжнародної політики: Росія повинна повернути Україні всі її окуповані території, забути про можливість використання ядерної зброї, а також віддати Китаю контроль над усією територією Африки – у тому числі місця, де діє російська приватна армія «Вагнер».

Крім того, глава МЗС Китаю Цінь Ган закликав «певні країни» припинити розпалювати вогонь війни в Україні та заявив, що Китай глибоко стурбований тим, що ситуація може вийти з-під контролю.

Раніше представник МЗС КНР  Ван Веньбінь закликав США переглянути свою позицію щодо України

До слова, Китай протягом декількох днів опублікує документ щодо так званого «мирного плану» для України, в якому викладена «послідовна позиція Пекіна з цього питання».

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: