Постпред в ООН Мельник пояснив, які гарантії повинна мати Україна, якщо не зможе стати членом НАТО
Партнери України мають чітко зафіксувати, які військові засоби застосують для її захисту в разі нового нападу Росії
Вступ України до НАТО, як і раніше, на порядку денному. При цьому питання про надання нам гарантій безпеки як можливе проміжне рішення має важливе значення. Про це розповів постійний представник України в Організації Об'єднаних Націй Андрій Мельник в інтерв'ю Berliner Morgenpost.
Мельник пояснив, які гарантії повинна мати Україна, якщо в осяжній перспективі не зможе стати членом НАТО. «Незаперечним є одне: членство України в НАТО залишається на столі. При цьому питання про надання нам гарантій безпеки як можливе проміжне рішення має важливе значення. Але будь-які гарантії повинні були б виходити за межі суто політичних обіцянок, як це мало місце з Будапештським меморандумом 1994 року. Наші партнери мали б дуже чітко виписати, з якими саме воєнними засобами вони поспішать до нас на допомогу, щоб захистити Україну, якщо Росія знову на нас нападе», – сказав він.
Мельник уточнив, що означають ці гарантії безпеки. «Можна було б собі уявити як двосторонні, так і багатосторонні міжнародні договори. Ми потребуємо зобовʼязуючі з точки зору міжнародного права, залізобетонні гарантії забезпечення захисту України з боку наших західних союзників у випадку, коли Росія знову погрожуватиме Україні нападом чи здійснить такий напад. Такі гарантії безпеки (зі сторони західних партнерів) могли б також стати частиною потенційного великого мирного договору з Росією», – додав він.
Раніше відомий соціолог розповів, як українці бачать перемогу у війні.
Також американський професор розповів, як в Україні може закінчитися війна.
Нагадаємо, що війну в Україні можна закінчити у 2025 році, якщо чинити тиск на РФ завдяки посиленню України та через дипломатичні інструменти. Про це заявив президент Володимир Зеленський в інтерв'ю для SkyNews.
До того ж аналітики Міжнародного валютного фонду оновили прогноз тривалості війни Росії проти України. Термін завершення інтенсивних бойових дій відсунувся ще на рік. Про це йдеться у Меморандумі МВФ.
Коментарі — 0