рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Американський експерт розказав про образу, яку нанесли Луценку у Вашингтоні

  • Розсилка
  Тертя між послом Марі Йованович і головним прокурором Юрієм Луценком були засновані на відсутності співпраці, сумнівах щодо його здатності реформувати Генпрокуратуру і її розумінні, що все було лише чорним, - аналітик - Американський експерт розказав про образу, яку нанесли Луценку у Вашингтоні
  Тертя між послом Марі Йованович і головним прокурором Юрієм Луценком були засновані на відсутності співпраці, сумнівах щодо його здатності реформувати Генпрокуратуру і її розумінні, що все було лише чорним, - аналітик

  «Луценко бере реванш за те, що його не вважали за адекватного партнера, - вважає Каратницький

  Експосол США в Україні Марі Йованович та ексгенпрокурор України Юрій Луценко мали конфлікт, природу якого пояснив старший науковий співробітник аналітичного центру Atlantic Council і співдиректор програми «Україна в Європі» Адріан Каратницький.

  «Я думаю, що тертя між послом Йованович і головним прокурором були засновані на відсутності співпраці, певних сумнівах щодо його здатності реформувати Генпрокуратуру і її розумінні, що все було лише чорним. Це була хибна американська політика», - висловив думку американський експерт в інтерв’ю «Главкому».

  На думку Каратницького, Юрій Луценко амбітний політик і «мав наміри використовувати реформу прокуратури, як черговий крок до політичного підвищення». «Я думаю, що він спочатку мав наміри почистити цю інституцію, але  відсутність підтримки з боку Америки його дражнила. Тепер він бере реванш за те, що вони не вважали його за адекватного партнера», - запевняє аналітик.

  Нагадаємо, у березні цього року тоді ще генпрокурор Юрій Луценко заявив, що кілька років тому посол США в Україні Марі Йованович передала йому перелік людей, щодо яких не можна проводити розслідування. Марі Йованович спростувала, що забороняла українським правоохоронним органам здійснювати кримінальне переслідування деяких осіб

  На сторінці Каратницького у Фейсбук Луценко написав, що екс-посол бреше під присягою.

  Що ж до твердження нинішнього заступника генпрокурора Віктора Чумака про Луценка, що той використовував свої професійні знання у політичних цілях, то американський аналітик стверджує, що багато людей так робить.

  «Це роблять багато членів нашого американського Конгресу. Це й колишні військовики, колишні прокурори і т.д. Але питання в тому, як вони це роблять? Якщо вони використовують це для того, щоб професійно вести свою роботу, показати народу, що вони спроможні представляти їхні інтереси як політики, то це є правильне використання таких знань. Всі, включаючи пана Чумака, будуть це робити. Але якщо він буде ефективно реалізовувати свою прокурорську посаду, це посилить його позиції, коли він повернеться назад до політики», - стверджує Каратницький. Аналітик вважає, що нічого поганого немає у використанні професійних знань у політичних цілях.

  Читайте більше: 

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ