рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Сьогодні в Україні відзначають День Соборності

  • Розсилка
  <p>У День Соборності головною традицією є побудова &laquo;живого ланцюга&raquo;</p> - Сьогодні в Україні відзначають День Соборності

  У День Соборності головною традицією є побудова «живого ланцюга»

  Офіційним державним святом День Соборності України став в 1999 році після підписання Леонідом Кучмою відповідного указу

  В Україні 22 січня в честь проголошення злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) в 1919 році відзначається День Соборності.

  Офіційним державним святом День Соборності України став тільки в 1999 році після підписання Леонідом Кучмою відповідного указу.

  Деякий час, з 30 грудня 2011 року, в цей день відзначався «День Соборності і Свободи України» – своїм указом тодішній президент Віктор Янукович переніс День Свободи з 22 листопада і об’єднав з Днем Соборності. Цей указ було скасовано 13 листопада 2014 року президентом Петром Порошенком.

  22 січня також прийнято згадувати і іншу подію, що відбулася в 1918 році – прийняття IV Універсалу Української Центральної Ради, який проголосив повну незалежність УНР.

  Переговори між УНР та ЗУНР про об’єднання йшли з жовтня 1918 року. Сам Акт Злуки був проголошений саме 22 січня 1919 року на урочистому зібранні в Києві, на Софійській площі. Єдиним гербом об’єднаної держави став тризуб.

  Втім, об’єднання так і не було завершено – ЗУНР проіснувала до літа 1919 року, а через рік зникла з політичної карти і УНР, чиї території увійшли до складу СРСР і Польщі.

  У День Соборності головною традицією є побудова «живого ланцюга». Найперший українці створили в 21 січня 1990 року. Тоді «живий ланцюг», в якому взяли участь 450 тисяч осіб, зв’язав Івано-Франківськ, Львів і Київ. Традиція прижилася і щороку повторюється в багатьох містах України.

  До слова, сьогодні до Дня Соборності України у Києві відбудеться низка урочистостей.

  Також читайте програму відзначення Дня Соборності в Одесі.


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ