Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Експерт пояснив, які завдання мають вирішити українці задля отримання Томосу

  • Розсилка
  Експерт пояснив, які завдання мають вирішити українці задля отримання Томосу

  Ярослав Коцаба проаналізував процес отримання Томосу українською церквою

  Сьогодні, 16 жовтня, в приміщенні інформаційного агентства «Главком» відбулась прес-конференція на тему: «Помісна церква. Нові завдання для церков та громади».

  Ярослав Коцюба, асоційований експерт Інституту світової політики, проаналізував, які нові завдання стоять перед церквами, їхніми лідерами та громадою в процесі отримання Томосу для української церкви.

  Дивіться трансляцію тут: 

  Зазначимо, що Андріївську церкву можуть передати Вселенському патріархату.

  Як відомо, 16 жовтня екзархи Вселенського патріарха підтвердили готовність співпрацювати з духовенством Української православної церкви Київського та Московського патріархатів для вручення Україні Томосу про автокефалію. 

  На початку осені Вселенський патріархат в рамках підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні призначив екзархами у Києві архієпископа Данила Памфілійського із США та єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади. Один з екзархів Константинополя в Києві, архієпископ Памфілійський Данило заявив, що шлях до української автокефалії є незворотним. 

  Як повідомлялося, синод Константинопольського патріархату 11 жовтня ухвалив, що у 1686 році Київську митрополію Руській церкві передали незаконно. Також Константинопольський патріархат зняв анафему з глави УПЦ КП Філарета та глави УАПЦ Макарія.

  Нагадаємо, святійший патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет заявив, що найближчим часом буде скликаний архієрейський собор для об'єднання трьох церков.

  Він підтвердив, що після зняття анафеми його сан не зміниться і він залишиться патріархом.

  Також опубліковано текст рішення синоду Константинопольського патріархату щодо української церкви.

  Слід зауважити, що 15 жовтня у РПЦ заявили, що члени Священного синоду «визнали неможливим подальше перебування в євхаристійному спілкуванні з Константинопольським патріархатом».

  У Московському патріархаті пояснили, які наслідки матиме рішення синоду РПЦ. Також повідомлялося, за якої умови РПЦ відновить відносини з Константинополем.

  В УПЦ КП вважають, що синод РПЦ повторює політику Кремля.

  Також опубліковано повний текст рішення синоду РПЦ про розрив відносин із Константинополем.

   Читайте також матеріал: Томос є! Залишилось його взяти
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ