Вірус синього язика повернувся до Норвегії: хто опинився у небезпеці
З кінця минулого року новий варіант захворювання циркулює в Північній Європі і він є смертельним для жуйних тварин
Всесвітня організація охорони здоров'я тварин (WOAH) повідомила про спалах хвороби синього язика (блутангу) на овечій фермі на півдні Норвегії. Це перший випадок захворювання в країні з 2010 року, пише Reuters.
За даними WOAH, дві хворі вівці були вимушено забиті з міркувань гуманного поводження з тваринами ще до підтвердження діагнозу. Зразки тканин цих тварин були направлені на аналіз до Норвезького ветеринарного інституту, який підтвердив наявність захворювання. Заражені тварини були частиною стада з 56 овець.
Блутанг може бути смертельним для домашніх жуйних тварин, включаючи овець, велику рогату худобу та кіз. З кінця минулого року новий варіант захворювання циркулює в Північній Європі, що призвело до проведення кампаній з вакцинації в постраждалих країнах, зокрема у Франції.
Хоча штам вірусу, виявлений у Норвегії, ще не ідентифіковано, ця подія підкреслює необхідність посилення заходів біобезпеки та моніторингу в регіоні. Спалах у Норвегії може свідчити про подальше поширення захворювання в Північній Європі.
Нагадаємо, у серпні у Великій Британії виявлено новий випадок вірусу («синього язика»). Вважається, що це перший випадок зараження в країні в сезоні 2024/2025.
До слова, з 1 червня у «Свято-Михайлівській клінічній лікарні м. Києва» на лікуванні перебували 17 пацієнтів із підтвердженим діагнозом гарячка Західного Нілу. В Україні гарячку Західного Нілу або ж західнонільський енцефаліт рідко, та все ж фіксують лікарі майже щороку в літньо-осінній сезон. «Главком» зібрав все, що відомо на даний момент про рівень захворюваності у країні, а також про те, чим характеризується ця хвороба.
Коментарі — 0