Зеленський зустрівся з главою парламенту Норвегії: про що говорили

Зеленський зустрівся з главою парламенту Норвегії: про що говорили
Сторони обговорили зміцнення безпекової підтримки України з боку Норвегії
фото: president.gov.ua

Масуд Гарахані зазначив, що для нього – честь відвідати Україну

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з президентом Стортингу Норвегії Масудом Гарахані, який перебував у Києві з офіційним візитом. Про це повідомляє Офіс президента.

«Радий нашій зустрічі. Вдячний за підтримку суверенітету й територіальної цілісності України, а також за можливість виступити у вашому парламенті», – звернувся Глава держави до співрозмовника.

Володимир Зеленський також висловив подяку норвезькому суспільству за підтримку народу України з першого дня війни за свою свободу.

Зі свого боку Масуд Гарахані зазначив, що для нього – честь відвідати Україну. Він наголосив, що промова Володимира Зеленського в Стортингу була історичною.

«Сьогодні моя країна якраз святкує день, коли нам вдалося повернути свою демократію й незалежність після Другої світової війни. На жаль, ваша країна сьогодні знову проходить через агресію й насильство», – зауважив президент Стортингу Норвегії.

Масуд Гарахані розповів, що був глибоко вражений наслідками російської окупації, які побачив в Ірпені та Бучі на Київщині.

«Я хочу підтвердити вам, що Норвегія завжди стоїть поруч з Україною», – сказав він.

Сторони обговорили зміцнення безпекової підтримки України з боку Норвегії. Глава держави подякував за рішення Норвегії про передачу Україні оборонного озброєння та його практичну реалізацію.

Під час зустрічі Володимир Зеленський і Масуд Гарахані обговорили підходи до подальшого зміцнення санкцій проти Росії. Також сторони торкнулися питання можливості взаємодії у сфері енергетичної безпеки.

Президент відзначив фінансову підтримку України з боку Норвегії та гуманітарну допомогу, а також запросив долучитися до відбудови нашої країни.

Нагадаємо, у неділю, 8 травня, до Києва прибули з візитом прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович та міністр закордонних справ Гордан Грлич Радман.

Також сьогодні до Києва прибула голова німецького Бундестагу (фото).

Напередодні в Україну приїхав гендиректор ВООЗ.

Читайте також:

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: