Рух «Чесно» назвав нардепа, який найчастіше міняв фракції та групи

Рух «Чесно» назвав нардепа, який найчастіше міняв фракції та групи
Народний депутат Антон Яценко став рекордсменом
фото: Слово і Діло

Рекордсмен за кількістю переходів – мажоритарник Антон Яценко

Народний депутат Антон Яценко став рекордсменом за кількістю переходів між політичними фракціями та групами у Верховній Раді IX скликання. Про це свідчать дані дослідження «Чесно».

Яценко, як свідчать дані руху «Чесно», за п’ять років роботи у парламенті встиг попрацювати у складі групи «За майбутнє», фракції «Батьківщина», а також як позафракційний у три різні періоди.

Найбільший перетік кадрів у Раді відбувся навесні 2022 року. Це сталося після заборони політичної партії ОПЗЖ. Попри це, ексчлени фракції залишилися працювати у парламенті, певний час перебуваючи серед позафракційних. Пізніше вони утворили дві нові депутатські групи – «Платформа за життя та мир» і «Відновлення України».

Сам Антон Яценко так прокоментував «Главкому» дослідження «Чесно»: «По-перше, зауважу, що на позачергових виборах до Верховної Ради у 2019 році я був обраний народним депутатом України як безпартійний. Тоді я зайняв лідируючу позицію в Україні, як депутат-мажоритарник по округу №200. Я не отримував підтримки ні від кого та від жодних політичних сил, на відміну від багатьох інших «закріпачених» депутатів.

По-друге, повідомляю, що я спочатку був у депутатській групі партії «За майбутнє», потім у фракції партії ВО «Батьківщина». Зараз я є позафракційним народним депутатом України».

Нагадаємо, що Верховна Рада IX скликання увійшла в історію українського парламентаризму низкою рекордів. Це скликання розпочало роботу у 2019 році з наймолодшим депутатським складом та на 80% оновленим корпусом. Наймолодший народний депутат України Святослав Юраш на момент обрання мав лише 23 роки, тоді як найстарший, Юлій Іоффе, народився у 1940 році.

Як повідомлялося, за час роботи дев'ятого скликання Верховної Ради парламентарі не брали участь у 32% від усіх голосувань. Народні депутати почали частіше не голосувати та не з'являтись у парламенті з різних причин після початку повномасштабного вторгнення.

Також за п’ять років роботи Верховної Ради IX скликання було проведено 76 голосувань за призначення на посади та 47 – за звільнення й відставки. Понад 96% цих кадрових рішень отримали необхідну підтримку нардепів.

Читайте також:

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: