Прес-центр «Главкома»

Прес-центр «Главкома»

Юрій Бєлоусов, виконавчий директор Експертного центру з прав людини
Експерт пояснив, чому в поліції катування підозрюваних стало нормою
Катування та жорстоке поводження поліцейськими з підозрюваними є системним явищем. За 2017 рік майже 2500 осіб звернулися за медичною допомогою через травми, завдані працівниками поліції. Найпоширенішими є випадки побиття, інколи поліцейські вдаються до більш жорсткого поводження - застосовують увімкнену праску та електрострум або одягають поліетиленовий пакет на голову підозрюваному. Головною причиною такого поводження поліцейськими є отримання зізнання у вчиненні злочину. А причиною існування жорстокого поводження – безкарність поліцейських. Про це розповів Юрій Бєлоусов, виконавчий директор експертного центру з прав людини, під час прес-конференції в прес-центрі «Главком», представляючи аналітичний звіт «Неналежне поводження в діяльності Національної поліції України: прояви, поширеність, причини».
Втілення в життя Плану дій Нацстратегії з прав людини потребує змін - правозахисники
Втілення в життя Плану дій Нацстратегії з прав людини потребує змін - правозахисники
Вже рік громадські організації наполягали на внесенні змін до Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини.
Правозахисники закликали МОНУ не приймати новий порядок про зарахування дітей до шкіл
Правозахисники закликали МОНУ не приймати новий порядок про зарахування дітей до шкіл
Міністерством освіти і науки України був розроблений Проект Наказу «Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти». Його запропонували 5 березня 2018 року для громадського обговорення. На думку правозахисників та депутатів, майбутній наказ обмежуватиме прийом першокласників до шкіл за фактичним місцем проживання, що позбавляє значну частину дітей права на освіту. Такі думки висловили Ірина Суслова, народна депутатка України; Земфіра Кондур, віце-президентка Ромського жіночого фонду “Чіріклі”; Людмила Янкіна, правозахисниця, керівниця проектів «Центру інформації про права людини», під час конференції у прес-центрі «Главком».
Бєлєсков: Стратегічне партнерство Україна – США не повинно шкодити відносинам Україна – ЄС
Бєлєсков: Стратегічне партнерство Україна – США не повинно шкодити відносинам Україна – ЄС
Поновлення роботи комісії стратегічного партнерства Україна – США не повинно відбуватися за рахунок розвитку відносин Україна – ЄС. А також необхідно зміцнити економічний вимір українсько-американських відносин. Такі думки висловив заступник директора Інституту світової політики Микола Бєлєсков під час прес-конференції в прес-центрі «Главком», презентуючи аналітичну записку «Стратегічне партнерство Україна-США - спроба №3?».
Олександр Сергієнко, експерт
Експерт пояснив, чи треба «тим, хто понаїхав» давати право голосувати на місцевих виборах
Київська міська рада затвердила нову концепцію Статуту територіальної громади ще в грудні 2017 року. Вона передбачатиме розподіл членів територіальної громади на дві категорії: повноправні члени територіальної громади, які мають активне виборче право, та громадяни з обмеженою муніципальною право-та дієздатністю. Для отримання виборчого права, необхідно 5 років належати до певної територіальної громади. Про це розповів Олександр Сергієнко, директор аналітично-дослідницького центру «Інститут міста», під час конференції у прес-центрі «Главкома».
Кількість дитячий психіатрів в Україні скорочується – експерти
Кількість дитячий психіатрів в Україні скорочується – експерти
Сьогодні немає повноцінної картини щодо психічних розладів у нашій країні. У психіатрії відчувається нестача кадрів, зокрема скоротилася кількість дитячих психіатрів. Також неналежний стан дотримання прав пацієнтів у таких спеціальних закладах. У деяких установах умови перебування дорівнюють тортурам. Про це розповіли правозахисники та експерти під час прес-конференції в прес-центрі Главком, презентуючи аналітичний звіт «Дотримання прав дітей із психічними та інтелектуальними порушеннями у стаціонарних закладах охорони здоров’я та соціального захисту».
Наталія Малиновська, керівник прес-центру Главкому
Презентація книги прес-центру Главкому «Україна: 20.03.2014»
У прес-центрі ІА «Главком» презентовано книгу керівника прес-центру Наталії Малиновської «Україна: 20.03.2014» .
Україна в пошуках ефективного іміджу
Україна в пошуках ефективного іміджу
Протягом періоду незалежності імідж України змінювався. Україну вважали переможеною країною та дивилися на неї крізь окуляри російських інтересів. Однак, драматичні події на Майдані відновили інтерес до України. Проте протягом незалежності вона не змогла сформувати свій власний імідж. Часто вдаються до «шароварщини». Це хибна стратегія і демонстрація несмаку. Про це розповіли автори книги «Ігри відображень: якою бачить Україну світ» виконавчий директор Інституту світової політики Євген Магда та Тетяна Водотика, науковий співробітник Інституту історії НАН України, під час прес-конферецнії в прес-центрі Главком.
 Боляєнь Сиресь, Ростислав Мартинюк,  Рафіс Кашапов
Кремль знищує корінний народ РФ?
Вже багато років Москва придушує права корінних народів РФ(Татарстану, Башкортостану, Чувашії, Удмуртії, Мордовії, Марій-Елю). Зокрема, постає ряд проблем, які стосуються свободи особистості, права здобування освіти рідною мовою та саме право на національну самоідентифікацію. Про це розповіли Рафіс Кашапов, член правління Всетатарського громадського центру, колишній політв'язень; Боляєнь Сиресь, голова товариства "Ерзянь Вал", ветеран сучасної російсько-української війни; Ростислав Мартинюк (Ожомасонь Кирдя), член товариства "Ерзянь Вал", лауреат премії "Ерзянин року" у 2007 року, під час конференції у прес-центрі «Главкому».
Олександр Саган, професор, відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Сковороди НАНУ
Помісна православна церква протидіятиме русифікації - релігієзнавець
Конституювання Помісної Православної Церкви в Україні зможе стати чинником протидії русифікації , відновлення ментальності українського народу, а також сприятиме зростанню державної економіки . Про це розповів Олександр Саган, докт.н., проф, провідний науковий співробітник відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України під час конференції у прес-центрі «Главком».
Росія не змінить курс зовнішньої політики і спробує вплинути на результати виборів в Україні?
Росія не змінить курс зовнішньої політики і спробує вплинути на результати виборів в Україні?
Переобрання президентом Володимира Путіна не вплине на нинішню стратегію зовнішньої політики Росії. Але у планах Москви - привести до влади в Україні вигідних для себе кандидатів. Про це розповіли гості під час прес-конференції у «Главкомі».
Правозахисники будуть пильно слідкувати за роботою нового Уповноваженого з прав людини
Правозахисники будуть пильно слідкувати за роботою нового Уповноваженого з прав людини
Призначення Людмили Денісової, партія Народний Фронт, на посаду Уповноваженого ВРУ з прав людини викликало в правозахисної спільноти занепокоєння. Адже процедура обрання була нелегітимною та зчисленними порушеннями. Правозахисники пообіцяли прискіпливо слідкувати за роботою нового офісу Омбудсмана, щоб не втратити всі позитивні здобутки роботи Лутковської та її команди. Такі думки висловили Тетяна Печончик, голова Центру інформації про права людини; Олександр Павліченко, виконавчий директор «Української Гельсінської спілки з прав людини», під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».
Володимир Хандогій, Надзвичайний і Повноважний Посол України
Дипломат оцінив намагання Британії дошкулити Росії у зв’язку з отруєнням Скрипаля.
Кроки Великої Британії щодо Росії у зв’язку з отруєнням колишнього агента-перебіжчика Скрипаля не є дошкульними. Таку оцінку зробив Володимир Хандогій, президент Української асоціації зовнішньої політики, Надзвичайний і Повноважний Посол України у Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії (2010-2014), т.в.о. Міністра закордонних справ України (2009р), під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».
за трибуною Тетяна Дурнєва, виконавча директорка громадського холдингу  « Група впливу »  
Вимушені переселенці закликають ВРУ забезпечити їхні виборчі права
27 березня 2017 року у Верховній Раді України було зареєстровано проект №6240, котрий забезпечує виборчі права внутрішньо переміщених осіб шляхом зміни виборчої адреси без зміни реєстрації в паспорті. Однак законопроект так і не був проголосований. Тому вимушені переселенці проводять акцію, що має на меті привернути увагу народних обранців до питання захисту політичних прав ВПО та трудових мігрантів . Про це розповіли Тетяна Дурнєва, виконавча директорка Громадського холдингу «ГРУПА ВПЛИВУ»; Олександр Клюжев, аналітик Громадянської мережі ОПОРА, муфтій Духовного управління мусульман «Умма» шейх Саід Ісмагілов під час прес-конференції у прес-центрі «Главкома».
Назар Гриник, експерт з мобільного маркетингу
В Україні кількість користувачів смартфонами зросла в п’ять разів - експерт
Станом на 2018 рік 45% українців є постійними користувачами смартфонів, що в п’ять разів більше, ніж у 2013 році. Також наразі кількість користувачів мобільними телефонами всіх видів сягає 39 млн. Тобто за кількістю власників мобільних телефонів Україна відстає на три роки від європейських країн. Про це розповів Назар Гриник, експерт з мобільного маркетингу, засновник компанії LEAD9 під час конференції у прес-центрі «Главкома».
Україна має переконати європейських політиків та громадян, що вона дійсно може стати членом Євросоюзу?
Україна має переконати європейських політиків та громадян, що вона дійсно може стати членом Євросоюзу?
Євросоюз був не готовий до різкої зміни орієнтації України в сторону Заходу. Проте Україні потрібно більше часу, аби вибрати та встановити правильний для неї зовнішньо політичний курс та прискорити реформи в країні. Вступ України до міжнародних організацій може прискорити її євроінтеграцію. Про це розповіли гості дискусії «Євроінтеграція Балканських країн як приклад для України» під час прес-конференції в «Главкомі».
Мусульманська спільнота України стурбована обшуками в храмах та центрах правоохоронцями
Мусульманська спільнота України стурбована обшуками в храмах та центрах правоохоронцями
6 березня 2018 року відбувся обшук правоохоронцями у приміщеннях Ісламського культурного центру Києва та книжкового магазину без присутності представника ІКЦ та власника магазину. Під час обшуку було вилучено начебто заборонену літературу, хоча в Україні офіційно немає заборонених книг на релігійну тематику. Мусульманська спільнота стурбована такими діями правоохоронців. Депутати ВРУ пообіцяли на рівні парламенту розслідувати ці обшуки, а представники релігійної організації вирішили позиватися до суду. Про це стало відомо під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».
Лого он-лайн платформи вивчення української мови
У прифронтових містах України зростає попит на вивчення української мови
На сході України в прифронтових містах є попит на вивчення української мови. Безкоштовні курси працюють в Щасті, в Костянтинівці, в Дружківці, Краматорську, Маріуполі. Про це розповіла Анастасія Розлуцька, керівник проекту «Є-мова!», керівник проекту «Безкоштовні курси української мови» під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».
Релігієзнавство в Україні  на межі зникнення - вчені
Релігієзнавство в Україні на межі зникнення - вчені
У 2018 році має відбутися масштабна перевірка Національної академії наук України на предмет ефективності діяльності наукових установ. Однак науковці висловили незадоволення критеріями оцінювання. Адже українська держава не надає фінансової підтримки НАНУ, що значно обмежує їх наукову діяльність. Про це розповіли Анатолій Колодний, докт. філос.н., проф, засл. діяч науки, заст. директора-керівник відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України; Олександр Саган, докт.н., проф, провідний науковий співробітник відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України; Людмила Филипович, докт. н., проф., зав. відділом філософії та історії релігії під час конференції у прес-центрі «Главкома».
Борис Нємцов був надією змін у Росії – російські опозиціонери
Борис Нємцов був надією змін у Росії – російські опозиціонери
За три роки зі смерті російського політика Бориса Нємцова замовники його вбивства так і не були знайдені. Не дивлячись на те, що влада РФ в основному забороняє проводити акції на його честь, люди продовжують виходити на марші пам’яті. Про фігуру Бориса Нємцова розповіли гості під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».
Андрій Чубик, виконавчий директор Центру глобалістики «Стратегія ХХІ»
Газпроводи РФ в обхід України. Які загрози для нас?
Росія продовжує розбудовувати газопроводи в обхід України. Маючи в наявності «Північний потік» - газопровід від Росії до Німеччини, прокладений по дну Балтійського моря, - Кремль має намір реалізувати інші проекти «Північний потік-2» та «Турецький потік» ( у Чорному морі). 19 лютого 2018 року семеро депутатів Бундестагу та Європарламенту з різних партій виступили проти будівництва газопроводу «Північний потік-2», адже на їхню думку реалізація проекту може призвести до розколу Європейського союзу. Також Курт Волкер, Спеціальний представник Державного департаменту США з питань України, висловив думку, що проект магістрального газопроводу із Росії в Німеччину через Балтійське море «Північний потік-2» є не комерційним, а повністю політичним і створює великий механізм впливу Росії на Євросоюз. Андрій Чубик, виконавчий директор Центру глобалістики «Стратегія ХХІ», переконаний, що Україна має активізувати та консолідувати зусилля всередині країни та спільно із партнерами рішуче виступити проти будівництва російських обхідних газопроводів. Адже запуск цих газопроводів в обхід України загрожуватиме Києву не лише втратою транзитних доходів, а й проблемами з функціонуванням української газотранспортної системи.
Правозахисник розповів про жахливі умови життя засуджених в ОРДЛО
Правозахисник розповів про жахливі умови життя засуджених в ОРДЛО
Понад 16 тисяч засуджених на території Донецької та Луганської областей потерпають від жахливих умов життя та регулярного порушення власних прав. Проблему прокоментував Євген Захаров, директор Харківської правозахисної групи під час прес-конференції у прес-центрі «Главком».
ВПО мають отримати правого голосу за реальним місцем проживання
ВПО мають отримати правого голосу за реальним місцем проживання
Відповідно до чинного законодавства України підставою для віднесення виборця до виборчої дільниці є його виборча адреса. Законопроект 6240 «Про забезпечення доступу до виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян» забезпечуватиме право громадян голосувати за дійсним місцем проживання. Про це розповіла Ольга Айвазовська, координаторка політичних та виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА, Олександр Павліченко, виконавчий директор УГСПЛ, під час конференції у прес-центрі «Главкома».
Родичі та друзі бранців Кремля закликали західних політиків бойкотувати ЧС 2018 в Росії
Родичі та друзі бранців Кремля закликали західних політиків бойкотувати ЧС 2018 в Росії
Родичі та друзі бранців Кремля відправили лист на ім’я канцлера Німеччини Ангели Меркель. У ньому вони попросили звернути увагу на проблему незаконно ув’язнених на окупованій території Криму, розповів Михайло Гончар, президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ", колишній колега «кримських диверсантів» під час прес-конференції у «Главкомі».
Дипломати порадили МЗС як реагувати на вибори президента РФ
Дипломати порадили МЗС як реагувати на вибори президента РФ
МЗС не має реагувати не повідомлення Росії щодо відкриття виборчих дільниць у своїх дипломатичних установах або ж висунути їм зустрічну пропозицію. Таку думку висловили Сергій Борщевський, експерт Центру дослідження Росії, директор департаменту виконкому СНД за квотою України (2000–2005 рр.), заступник директора Першого територіального департаменту МЗС України (2006—2007 рр.); Борис Базилевський, експерт з безпекових питань, Надзвичайний і Повноважний Посол України, Генеральний Консул України в Чикаго, США (1999-2005), голова Комітету у закордонних справах і зв'язках з СНД (1995-1999) під час конференції у прес-центрі «Главкома».
Росія хоче поставити окупований Донбас у газову залежність - експерт
Росія хоче поставити окупований Донбас у газову залежність - експерт
Єдині два пункти входу для постачання газу на Донбас знаходяться на території, непідконтрольній Україні. Цим користується «Газпром», аби постачати до регіону власне паливо та поставити територію Донеччини і Луганщини у залежність. Про це розповів під час прес-конференції вв прес-центра «Главком» Андрій Чубик, виконавчий директор Центру глобалістики «Стратегія ХХІ».
Заборгованість населення за ЖКГ послуги досягла історичного максимуму  - експерт
Заборгованість населення за ЖКГ послуги досягла історичного максимуму - експерт
Володимир Василенко: Закон про забезпечення суверенітету чітко орієнтує на системну відсіч російській агресії
Володимир Василенко: Закон про забезпечення суверенітету чітко орієнтує на системну відсіч російській агресії
4 жовтня 2017 року, користуючись своїм правом законодавчої ініціативи, президент Петро Порошенко вніс до парламенту законопроект «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях». 18 січня 2018 року Верховна Рада ухвалила цей закон. За відповідне рішення віддали голоси 280 депутатів. Росію визнано державою-агресором, і на неї покладається відповідальність за злочини агресії, воєнні злочини і злочини проти людяності. Від першого до другого читання закон видозмінився. Володимир Василенко, юрист-міжнародник, Надзвичайний та Повноважний Посол України, співавтор закону пояснив суть цього законодавчого акту.
У Греції під вартою знаходиться 200 громадян України
У Греції під вартою знаходиться 200 громадян України
200 громадян України, які працювали за кордоном у складі екіпажах кораблів звинувачують у перевезенні мігрантів та незаконних товарів. Особам загрожує великий термін ув’язнання, який може сягати близько 300 років. Також спостерігається порушення прав ув’язнених на справедливий суд та прово на захист. Про це розповіли Ірина Суслова, народний депутат України, Михайло Чаплига, представник Офісу Уповноваженого Верховної Ради прав людини та родичі ув’язнених у Греції українців під час конференції у прес-центрі «Главкома».
Окупована частина Донецької та Луганської областей України
Україна має бути готовою до життя після закінчення збройного конфлікту
Україна має готуватися до закінчення конфлікту та відновлення своїх територій. Необхідно заздалегідь врегулювати питання захисту прав людини та визначити міру покарання для осіб, які вчиняли злочини проти людяності на непідконтрольних територіях України. Про це розповіла Валерія Лутковська, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, під час конференції у прес-центрі «Главкома».
Зруйнований будинок в зоні АТО
Україна чітко не фіксує загиблих людей серед цивільного населення в зоні АТО - правозахисники
За роки війни на сході України, держава не створила обліку поранених чи загиблих цивільних громадян. Також досі не врегулювано питання матеріальної допомоги людям, які постраждали внаслідок воєнного конфлікту. Про це розповіли Євген Захаров, директор Харківської правозахисної групи; Микола Козирев, голова правління Громадського комітету захисту конституційних прав та свобод громадян; Валерій Новиков, голова правління Луганського обласного правозахисного центру «Альтернатива» під час конференції у прес-центрі «Главкома».
Випробування крилатої ракети
Експерт оцінив ракетний потенціал України
Україна випустила дві нові ракети: крилату ракету наземного базування та ракетний комплекс «Вільха». Вони є проривом у сфері ракетного виробництва в Україні. Про це розповів Сергій Згурець директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express, під час прес-конференції у виданні «Главком».
Зруйнований будинок в зоні АТО. 
Як отримати компенсацію за зруйноване майно на сході України?
Перед тим, як подавати позов до суду, щодо компенсації зруйнованого майна на сході України, необхідно зібрати певну доказову базу. А саме: отримати підтвердження власності майна, засвідчити факт шкоди та зібрати покази свідків. Окрім того нещодавно ухвалено закон «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях», який перекладе всю відповідальність за відшкодування втраченого майна на Росію. Проте законодавчих норм, які змусили б РФ відшкодовувати збитки українським громадянам, немає. Про це розповіли Юлія Науменко, адвокат Центру стратегічних справ УГСПЛ; Ігор Курільчук, юрист громадської приймальні м. Маріуполь; Віталія Лебідь, юрист Центру стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
У 2018 році Україна не зможе наздогнати темпи зростання світової економіки – Устенко
У 2018 році Україна не зможе наздогнати темпи зростання світової економіки – Устенко
На Всесвітньому економічному форумі президент Порошенко заявив про те, що в 2018 році зростання ВВП країни очікується у розмірі 3,8%. Проте Національний банк України та Кабінет Міністрів спрогнозував зростання лише на 3%. Однак навіть з результатом 3,8% економіка України зростає повільнішими темпами, порівняно з іншими країнами світу. Про це розповів Олег Устенко, виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера під час конференції у прес-центрі «Главкома».
Санкційна сверблячка
Санкційна сверблячка
Україні не варто розраховувати на те, що санкційний режим проти Росії допоможе припинити війну на Сході країни. Адже російська економіка пристовується до впливу санкцій. А майбутній американський санкційний режим не здатний спричинити тиск на Росію. Про це розповів Микола Капітоненко, доцент кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики ІМВ КНУ ім.. Т. Шевченка, виконавчий директор Центру дослідження міжнародних відносин, асоційований експерт МЦПД під час конференції у прес-центрі «Главкома».
Україна в нових доктринальних документах США у сфері зовнішньої політики
Україна в нових доктринальних документах США у сфері зовнішньої політики
Нещодавно було оприлюднено Стратегію національної безпеки і Стратегію національної оборони США. Для України там є позитивні сигнали, як стати партнером для підтримання міжнародного порядку. Окрім того Росія отримала статус порушниці міжнародного порядку. США мають намір й надалі вживати відповідних заходів проти дій РФ, що дає змогу Україні стати партнером США. Такі думки висловив заступник директора Інституту світової політики Микола Бєлєсков під час прес-конференції у прес-центрі «Главком»
Що має бути у новій автомобільній аптечці? – аналіз експерта
Що має бути у новій автомобільній аптечці? – аналіз експерта
До нового складу медичних аптечок мають бути включені еластичні бинти, джгути з полімерних матеріалів, плівка (клапан) для проведення штучної вентиляції легень та інструкція з покроковими діями при ДТП. Про необхідність таких нововведень розповів Олег Картавий інструктор Центру спеціалізованої підготовки, викладач, сертифікований Європейською радою з реанімації, Українським науково-практичним центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров'я України, Emergency First Response, під час прес-конференції в прес-центрі «Главкома».
Володимир Балух, кримський бранець Кремля
Громадськість звертається до Порошенка присвоїти звання Героя України Володимиру Балуху
Громадські активісти, правозахисники та релігійні діячі закликають українців підписати звернення до президента України з проханням присвоїти засудженому бранцю Кремля кримчанину Володимирові Балуху звання Героя України. Таке звернення вони робили підчас прес-конференції в прес-центрі Главкома.
Держава повільно вирішує проблеми ВПО - правозахисники
Держава повільно вирішує проблеми ВПО - правозахисники
ВПО майже щодня доводиться стикатися з цілою низкою труднощів щодо доступності житла, браку робочих місць, а також і складнощами при отриманні пенсій та соціальних виплат, оформленні документів, реєстрації місця проживання. А також через специфіку обліку різних державних органів невідома навіть точна кількість ВПО Про це розповіли в прес-центрі Главкома під час презентації дослідження «Загублені в папірцях: дотримання соціальних прав внутрішньо переміщених осіб» юрист юрист громадської приймальні УГСПЛ у справах Криму Ганна Рассамахіна; Ольга Гвоздьова, координаторка з адвокації ГО «Донбас СОС»; аналітик УГСПЛ Алла Блага.
Експерт пояснив, чому зростає вартість нафтопродуктів на АЗС
Експерт пояснив, чому зростає вартість нафтопродуктів на АЗС