Промовисте голосування. Як розподілилися голоси країн за антиросійську резолюцію ООН
Резолюцію не підтримали Білорусь, Північна Корея, Нікарагуа, Сирія та Росія
У середу, 12 жовтня, Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію, яка засуджує спробу Росії анексувати окуповані території Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей України.
Резолюцію під назвою «Територіальна цілісність України: захищаючи принципи Статуту ООН» підтримали 143 країни.
Водночас 35 країни країн утрималися. Серед них: Китай, Індія, Пакистан, Південна Африка, Алжир, Вірменія, Болівія, Бурунді, Центральноафриканська Республіка, Конго, Куба, Еритрея, Есватіні, Ефіопія, Гвінея, Гондурас, Казахстан, Киргизстан, Лаос, Лесото, Малі, Монголія, Мозамбік, Намібія, Південний Судан, Шрі-Ланка, Судан, Таджикистан, Таїланд, Того, Уганда, Танзанія, Узбекистан, В'єтнам, Зімбабве.
Також ще п'ять країн виступили проти. Зокрема резолюцію не підтримали Білорусь, Північна Корея, Нікарагуа, Сирія та звичайно ж Росія.
Варто зауважити, що результати голосування прокоментував президент Литви Гітанас Науседа.
«Путін, Ассад, Лукашенко та Кім...Скажи мені хто твій друг і я скажу хто ти», – прокоментував Науседа.
Putin, Assad, Lukashenko and Kim...
Tell me who your friends are and I will tell you who you are.#UNGA
Разом з тим, президент України Володимир Зеленський подякував країнам, які підтримали Україну, в перші хвилини після голосування.
«Вдячні 143 державам, які підтримали історичну #UNGA резолюцію «Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН». Світ сказав своє слово – спроба анексії РФ нічого не варта і ніколи не буде визнана вільними націями. Україна поверне всі свої землі!», – написав президент.
Нагадаємо, у Нью-Йорку (США) проходить засідання Генеральної асамблеї ООН. Тема засідання – так звані «референдуми» на окупованих територіях і проголошення Росією анексії чотирьох областей України.
Раніше, президент України Володимир Зеленський визнав нікчемними укази президента РФ щодо визнання «незалежними» Криму, Донецької, Луганської, Запорізької і Херсонської областей, а також інших рішень на виконання цих указів.
30 вересня президент держави-агресорки Росії Володимир Путін виступив у Кремлі зі зверненням до росіян, під час якого оголосив про анексію окупованих територій України.
3 жовтня, Держдума РФ проголосувала за незаконне «приєднання» окупованих територій України.
Наразі відомо, що тільки одна країна світу визнала проведені на окупованих територіях «референдуми» та підтримала Путінську анексію – це Північна Корея. Водночас десятки інших країн виступили з заявами, що за жодних умов не визнають анексію Росією чотирьох українських областей.
Додамо, що президент Володимир Зеленський своїм указом ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони від 30 вересня про дії України у відповідь на спробу Росії анексувати території України, яким констатується неможливість проведення переговорів з російським диктатором Володимиром Путіним.
Коментарі — 0