Продовження «транспортного безвізу» з ЄС та санкції проти Росії. Головне за 20 червня

Продовження «транспортного безвізу» з ЄС та санкції проти Росії. Головне за 20 червня
Шмигаль наголосив, що «транспортний безвіз» уже посилив економіку України
фото з відкритих джерел

Україна та Європейська комісія продовжили «транспортний безвіз» на рік із можливістю його автоматичної пролонгації до кінця 2025 року

Євросоюз погодив 14-й пакет санкцій проти Росії, Україна та Євросоюз на рік продовжили дію «транспортного безвізу», президент Румунії відкликав свою кандидатру на посаду генсека НАТО. «Главком» склав добірку новин 17 червня, щоб ви були в курсі головних подій:

Вибори генсека НАТО: президент Румунії ухвалив нове рішення

Президент Румунії Клаус Йоганніс відкликав свою кандидатру на посаду генсека НАТО, усунувши тим самим останню перешкоду для кандидатури прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте. Про це повідомляється на сайті президента Румунії.

Під час засідання Вищої ради оборони країни Йоганніс попросив членів висловити свою думку щодо кандидатури Марка Рютте на пост генерального секретаря НАТО.

Таким чином, Румунія стала останньою країною, яка знімає свої заперечення щодо кандидатури Рютте на посаді генсека НАТО.

Україна та Євросоюз на рік продовжили дію «транспортного безвізу»

Україна та Європейська комісія продовжили «транспортний безвіз» на рік із можливістю його автоматичної пролонгації до кінця 2025 року. Про це повідомляє прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

За його словами, оновлена угода зокрема передбачає низку взаємних зобов’язань щодо наявності ліцензій на перевезення та маркування вантажівок. 

Шмигаль наголосив, що «транспортний безвіз» уже посилив економіку України – за півтора року дії угоди Україна експортувала до Євросоюзу товарів на 48% більше, ніж за аналогічний період до її підписання.

Євросоюз погодив 14-й пакет санкцій проти Росії

Європейський Союз дійшов згоди щодо запровадження нового пакету санкцій проти Російської Федерації. Про це повідомляє головування Бельгії в Раді ЄС.

«Посли ЄС щойно домовилися про потужний і значний 14-й пакет санкцій у відповідь на російську агресію проти України», – йдеться в повідомленні.

Зокрема, пакет передбачає нові цільові заходи та максимізує вплив чинних санкцій, закриваючи лазівки.

Вища рада правосуддя звільнила суддю Тандира, який збив на смерть нацгвардійця

Вища рада правосуддя звільнила з посади суддю Макарівського суду Олексія Тандира, який збив на смерть нацгвардійця на блокпосту в Києві. Про це пише пресслужба Вищої ради правосуддя.

«Вища рада правосуддя залишила без змін рішення Другої Дисциплінарної палати ВРП від 24 квітня 2024 року № 1241/2дп/15-24 про притягнення судді Макарівського районного суду Київської області Олексія Тандира до дисциплінарної відповідальності та застосування дисциплінарного стягнення у виді подання про звільнення судді з посади», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя ухвалила рішення звільнити з посади судді Макарівського районного суду Київської області Олексія Тандира, якого обвинувачують у смертельній ДТП у стані алкогольного сп'яніння, внаслідок чого загинув нацгвардієць.

Українка виборола срібло на чемпіонаті Європи з фехтування

Українська рапіристка Дарія Миронюк здобула «срібло» чемпіонату Європи з фехтування, що проходить у Базелі (Швейцарія). 

Те що, Україна матиме медаль в особистій жіночій рапірі стало відомо ще у чвертьфіналі, де зійшлися наші Дарія Миронюк та Аліна Полозюк, передає Укрінформ.

Миронюк перемогла - 15:13. У півфіналі 22-річна киянка здолала чемпіонку Європейських ігор-2023 Юлію Валчик-Клімашик з Польщі - 15:11. У фінальному пождинку українка дала гідний бій, але все ж поступилася титулованій італійці Аріанні Ерріго - 10:15.

Читайте також: Ігор Мазур: Якби сюди зайшла Росія, вона б не церемонилася – «Лише 24? Ще маленький, рано воювати…»

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

7,8 тис. топонімів перейменували з березня 2022 року по травень 2024 року 83 досліджуваних міста
Суворов, Щорс, Жуков – на вихід! Як Україна переживає муки деколонізації Деколонізація
Шольц розповів, що зараз не бачить причин для надання дозволу Україні бити західною зброєю по РФ
Шольц висловився щодо ударів західною зброєю по Росії
Сонячні батареї на будинку по Великій Васильківській вулиці у Києві
Як рятуватися багатоповерхівкам від блекауту? Нардеп запропонував план із кошторисом
В Одеській області очікується мінлива хмарність, короткочасний дощ
8 червня на Одещині оголошено штормове попередження
Путін сказав, що РФ готова до переговорів з Україною
Путін знову заявив про готовність до переговорів з Україною, але є нюанс
Деякі африканці, які перебували в Росії з робочими візами, були затримані та змушені обирати між депортацією та бойовими діями, каже один із європейських чиновників
Bloomberg: РФ змусила тисячі мігрантів та іноземних студентів воювати проти України
Єфрем Лукацький на деокупованій Київщині, квітень 2022 року
Легендарний воєнний фотокор попередив про небезпеку допуску західних журналістів на фронт
Кобзар у зруйнованій росіянами Бородянці на Київщині
Голова правового комітету Ради оцінив попередній розмір збитків України від російської агресії
Володимир Зеленський буде президентом до закінчення воєнного стану і проведення нових виборів президента
Соратник президента звинуватив українських політиків в участі в російській ІПСО