Держприкордонслужба: Кількість спроб незаконного перетину кордону значно зменшилась

Держприкордонслужба: Кількість спроб незаконного перетину кордону значно зменшилась
Більшість випадків втечі з України трапляється поза межами пунктів пропуску на кордоні з Румунією і Молдовою
фото: dpsu.gov.ua/ДПСУ

Кількість охочих незаконно перетнути кордон зменшилась

З літа минулого року в Україні спостерігається тенденція до зменшення спроб незаконного перетину кордону. Про це заявив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко в ефірі телемарафону.

«Якщо порівняти січень із липнем минулого року, то зменшення аж на 45%. Однак загалом спроби незаконного перетину кордону, на жаль, продовжуються щодня, хоч кількість охочих зменшилась…» – сказав він.

Речник зазначив, що, як і раніше, більшість випадків трапляється поза межами пунктів пропуску на кордоні з Румунією і Молдовою. Менше – на кордоні зі Словаччиною й Угорщиною. Найменше спроб незаконного перетину кордону – на ділянці із Польщею.

Однак все ще є спроби незаконного перетину і безпосередньо у пунктах пропуску. Тут вже найбільше випадків – на кордоні із Польщею. Демченко наголосив, що там найбільший пасажиропотік.

Прикордонник наголосив, що часто ухилянти звертаються до злочинних організованих груп по «допомогу» за чималі кошти. Зловмисники наражають людей на небезпеку, спрямовуючи їх на маршрути через ріки чи гірську місцевість.

Від початку повномасштабного вторгнення за участю прикордонників було викрито понад 760 таких злочинних організованих груп, зокрема в січні 2025 року – близько 40 груп.

Нагадаємо, прикордонники Мукачівського загону затримали двох військовозобов'язаних чоловіків, які три дні блукали в горах, щоб незаконно потрапити до Румунії.

Як повідомлялося, на Львівщині прикордонники затримали громадянина Туреччина, який намагався перебратися до Польщі, замаскувавшись під «рибалку».

Раніше на українсько-польському кордоні прикордонники виявили псевдоподружжя, яке уклали шлюб з метою незаконного виїзду за межі країни чоловіка. 26-річний киянин уклав шлюб із 42-річною жителькою столиці з інвалідністю.

До слова, перший заступник міністра оборони України, генерал-лейтенант Іван Гаврилюк пояснив, що територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідають лише за ведення обліку мобілізованих, а також за відбір і поповнення Сил оборони. Вони не уповноважені здійснювати розшук ухилянтів – це завдання місцевої влади та правоохоронних органів.

Читайте також:

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Раніше поштова служба Сполучених Штатів призупинила прийом посилок із Китаю
Нові тарифи від Трампа: скільки тепер платять американці за посилки з Китаю
Військові підтримують роботу митно-прикордонної служби США й виконують здебільшого логістичні та адміністративні завдання
США відправляють тисячі військовослужбовців на кордон з Мексикою – CNN
Звіт ISW щодо війни в Україні 19 січня
Окупанти просунулися біля Великої Новосілки та Часового Яру – карти ISW
Зеленський заявив, що вже готуються нові рішення щодо санкцій
Дуже добре попрацювали українські правоохоронці: Зеленський прокоментував гучні затримання
Народному депутату України вручено клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою
Нардеп відправив 23 чоловіків за кордон як водіїв – йому повідомлено про підозру
Українські військові знищили ворожу колону
Прикордонники показали, як нищать ворожу техніку (відео)
Вокалістка The Hardkiss нарвалася на критику за фото з відпочинку на курорті в Іспанії
Вокалістка The Hardkiss нарвалася на критику за фото з відпочинку на курорті в Іспанії
Більшість українців (58%) приїхали до Польщі самостійно, тоді як 16% – у компанії друзів
За пів року до Польщі приїхала рекордна кількість українців: що відомо
Багато водіїв повернулися додому через війну в Україні або вирішили шукати роботу в інших країнах ЄС
У Польщі через відтік українських біженців гостро не вистачає працівників однієї професії