Мати братів Ратушних засудила поведінку журналістів під час публічних поховань

Мати братів Ратушних засудила поведінку журналістів під час публічних поховань
Світлана Поваляєва наголосила, що в Україні мають більше говорити про культуру поводження з людським горем
фото: скриншот з відео

Світлана Поваляєва: «Я не знаю, наскільки треба не мати емпатії, щоб так поводитися з людським горем»

Письменниця, поетка, членкиня PEN Ukraine та мати загиблих Романа й Василя Ратушних Світлана Поваляєва звернула увагу на поведінку журналістів під час публічних поховань. За її словами, представники медіа втручаються в особистий простір людей у моменти глибокого горя. Про це Поваляєва зауважила в інтерв'ю «Суспільне Культура», повідомляє «Главком».

Світлана Поваляєва зазначила, що для неї важливою залишається тема поведінки журналістів під час публічних поховань. За її словами, вона не змогла повноцінно пережити похорон свого сина, адже була змушена концентруватися не на власному горі, а на тому, як журналісти з камерами і фотоапаратами підходили до неї впритул з усіх боків.

«Я їх так ненавиділа: я не змогла пройти похорон свого сина. Вони (журналісти, – «Главком») мені лізли прямо в обличчя фотоапаратами з усіх боків, з камерами. Якась дівчина підбігла і спитала: «Що ви відчуваєте?». Я не знаю, як я її там не прибила на місці, тому що звісно реакції можуть бути дуже-дуже різними. Але в мене було «скам’яніння» не тільки від горя, а для, щоб вони (журналісти, – «Главком») нічого від мене не отримали. Просто «кам’яне» обличчя», – розповіла письменниця.

Як приклад Світлана Поваляєва згадала похорон командира спецпідрозділу «Вовки Да Вінчі» Дмитра Коцюбайла з позивним «Да Вінчі», де його кохана Аліна Михайлова плакала, стоячи на колінах. Також вона навела приклад поховання Андрія Кузьменка – чоловіка української журналістки Анастасії Федченко, яке теж відбувалося під пильним поглядом камер.

«Зрозуміло, що вона не думає, як виглядає в той момент – вона ридає. І потім виставляють крупним планом ці фотографії. Ще й з такими заголовками кринжовими, клікбейтними. Оце проблема в суспільстві, про яку я би говорила, бо це страшні речі», – зазначила поетка.

Поваляєва наголошує, що в подібній ситуації може опинитися не лише публічна особа, а й будь-хто. Як приклад, вона наводить людей, які випадково стали частиною репортажів, зокрема тих, хто постраждав під час обстрілів або втратив близьких під завалами. Вона критично ставиться до того, що зображення цих людей у стані горя чи шоку, коли вони особливо вразливі й потребують допомоги, широко розповсюджуються в медіа.

На думку письменниці, в Україні потрібно більше говорити про культуру взаємодії з людським горем, щоб у суспільстві зростали рівень емпатії та поваги до особистого простору інших.

Нагадаємо, нещодавно у мережі розгорівся скандал через публікацію чутливих фото поранених українців після атаки Росії на Київ 24 квітня. Знімки, зроблені фотографами Костянтином і Владою Ліберовими та Євгеном Малолєткою, викликали критику – користувачі назвали їх «неетичними».

Зокрема, перша леді України Олена Зеленська відреагувала на чергову масовану ракетну атаку, опублікувавши у соцмережах фото жінки під завалами будинку в Києві. Його зробили українські фотографи Костянтин і Влада Ліберови. Однак зображення шокувало багатьох і в мережі розгорілась дискусія щодо доцільності його публікації

Читайте також:

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Президент Франції Емманюель Макрон (ліворуч) вітає спеціального посланника США Стіва Віткоффа (у центрі) та державного секретаря США Марко Рубіо на зустрічі в Єлисейському палаці у Парижі, 17 квітня 2025 року
Макрон: переговори у Парижі – шанс для зближення України, США та Європи щодо миру
Арсеній Свинаренко та Маргарита Ситник
Арсеній Свинаренко: Для українців у Фінляндії є реальна загроза русифікації
У травні 2024 року став на захист свободи і незалежності України у боротьбі з російськими окупантами
Оператор дронів і талановитий хореограф. Згадаймо В'ячеслава Ярмоленка
Вадим Кравчук – учасник цьогорічного Євро з легкої атлетики у приміщенні
«Жінка не рівняється з чоловіком». Новий сексистський скандал в українському спорті
Піт Гегсет може втратити свою посаду через скандали
Голові Пентагону загрожує відставка, у його відомстві панує хаос – Politico
Ікону Ростислав Смірнов привіз з Афону
У храмі на Тернопільщині п’ятий рік мироточить ікона
Університет заснувала компанія «Метінвест» Ріната Ахметова у червні 2020 року
Українці можуть здобути вищу освіту за кошт ваучерів від служби зайнятості. Як це працює?
За спостереженнями соціолога люди змінили критерії «нормального життя» – тепер це здебільшого базові речі
Як можна бути щасливими під час війни? Соціолог пояснив феномен українців
Київський салон Nomade Studiо втрапив у мовний скандал
Столичний салон краси звільнив працівницю за відмову обслуговувати українською