Переворот у Києві: нардепи просять Конституційний суд розтлумачити, хто має керувати столицею

Переворот у Києві: нардепи просять Конституційний суд розтлумачити, хто має керувати столицею

Народні депутати звернулись до Конституційного Суду щодо тлумачення Конституції у частині здійснення місцевого самоврядування та державної влади в столиці

Народні депутати України Верховної Ради VIII кликання від різних фракцій звернулись до Конституційного Суду із поданням щодо надання офіційного тлумачення Основного Закону України у частині здійснення місцевого самоврядування та державної влади в столиці. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко.

«Конституцією України визначено, що у місті Київ первинно та повноцінно діє місцеве самоврядування в Україні із особливостями, що встановлює «Закон про столицю». Статтею 141 Конституції передбачено, що територіальна громада на відкритих та прямих виборах обирає міського голову, який головує на засіданнях ради та очолює її виконавчий орган, терміном на 5 років. Конституційний Суд України ще у 2003 році своїм рішенням дав роз’яснення, що київський міський голова, обраний громадою, має бути призначений і головою Київської міської державної адміністрації. Тобто, призначення виключно київського міського голову на посаду голови КМДА Президентом України не є суміщенням посад, а є формою виконання київським міським головою «ex officio» своїх повноважень, передбачених Конституцією та законами України», - йдеться у конституційному поданні. 

У ньому пояснюється, що за цим же прикладом, прямою нормою Конституції визначено, що головою Ради національної безпеки і оборони України є Президент України.

Та попри те, що вказані норми є нормами прямої дії, окремі посадовці в державі намагаються донести суспільству спотворену інформацію, аби, фактично, відібрати в столиці місцеве самоврядування та керувати нею «в ручному режимі».

«Жодні зміни до законів, здійснені за часів Януковича, не містять правової новизни порівняно із 2003 роком та тим більше не можуть скасовувати чи звужувати гарантії, встановлені місцевому самоврядуванню Конституцією України. Рішення Конституційного Суду України є остаточними та не підлягають подальшому оскарженню, або скасуванню», - зазначається у поданні.

Народні обранці звертають увагу і на те, що Основний Закон України встановлює різні дати виборів Президента України та міських голів. А це унеможливлює встановлення юридичного зв’язку між припиненням повноважень обраного київського міського голови та призначеного голови КМДА. 

До того ж, на законодавчому рівні практично неможливо здійснити ефективний розподіл повноважень між законодавчим та виконавчим органами столичної влади та їх керівниками.

«Розподіл самоврядних повноважень київського міського голови та виконавчого органу Київської міської ради і повноважень щодо реалізації державної політики голови Київської міської державної адміністрації та Київської міської державної адміністрації ніяк не може зменшувати закріплених нині і гарантованих державою самоврядних прав і можливостей їх реалізації. Більше того, на законодавчому рівні практично неможливо вичерпно та однозначно, із дотриманням принципу правової визначеності, здійснити ефективний розподіл зазначених повноважень між двома центрами прийняття рішень щодо однієї і тієї ж території та одних і тих же питань життєдіяльності, про що свідчать і положення статей 118, 143 Конституції України», - йдеться у конституційному подані.

Так, подання покликане раз і назавжди врегулювати низку питань, які безпосередньо випливають із приписів Основного Закону України.

«Ситуація, яка склалася в столиці, коли киян намагаються позбавити права обирати владу міста, є неконституційною, недемократичною та суперечить суті самоврядування. І справа не в прізвищах, не в тому, що Кличко тримається за якісь крісла. Йдеться про згортання реформи децентралізації, про позбавлення столиці самоврядування. Конституція України передбачає, що особливості здійснення місцевого самоврядування врегульовані окремим законом – «Законом про столицю». І ще в 2003 році Конституційний суд, аналізуючи положення Конституції і «Закону про столицю», чітко сказав, що головою КМДА може бути призначена тільки особа, обрана київським міським головою. Тобто людина, яку обрали мешканці столиці», - зазначив Віталій Кличко коментуючи звернення народних депутатів.

Нагадаємо, 10 липня Віталій Кличко зустрівся  з президентом Володимиром Зеленським. Тоді президент підтвердив чутки про розділення повноважень в управлінні столицею. Що він хоче назначити свого голову КМДА.

24 липня стало відомо, що Андрій Богдан вніс подання до Кабміну на звільнення Кличка.

А 26 липня Кличко на пресконференції заявив, що Андрій Богдан намагався йому нав'язати столичного забудовника Андрія Вавриша і гендиректора «1+1» Олександра Ткаченка для узгодження рішень.

30 липня на брифінгу Богдан розповів деталі своїх зустрічей з Кличком на Банковій. За його словами, мер Києва підтвердив йому, що не контролює Київську раду, є 2-3 «смотрящих», які мають групи депутатів. 

Богдан також розповів про зустріч з юристом, який пропонував йому хабар у $20 млн.

Кличко назвав інформацію, оприлюднену Богданом, добіркою пліток і маніпулятивних домислів.

Національне антикорупційне бюро України відкрило кримінальне провадження за фактами, викладеними в заяві мера Києва Віталія Кличка щодо ймовірної пропозиції хабара главі Офісу президента Андрію Богдану.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Депутат Київради Майзель відповів Богдану, який назвав його «чортом»
Депутат Київради Майзель відповів Богдану, який назвав його «чортом»
Задавати питання від українців Зеленському буде актор Станіслав Боклан, який грав у серіалі «Слуга народу»
«І чи не хочете ви це все кинути… на фіг?». Зеленський відповість на запитання українців на«1+1»
Якщо відвідувач з вадами слуху не має апарату, адміністратор видає спеціальні навушники
У Києві отримання адмінпослуг стане доступнішим для людей з вадами слуху (фото, відео)
Капітальний ремонт на Борщагівській гілці швидкісного трамвая
Кличко заявив, що ремонт на п'яти станціях Борщагівської гілки трамвая добігає кінця
 Кличко показав, як встановлюють пам’ятник Ігорю Сікорському
У Києві відкриють пам’ятник всесвітньо відомому авіаконструктору Ігорю Сікорському
Глава Офісу президента Андрій Богдан 
Глава ОП Андрій Богдан очолив «святкову» ходу дівчат з шампанським на День незалежності України в Сен-Тропе (відео)
Мер Києва Віталій Кличко
Кличко привітав українців з Днем Незалежності
У Києві відбулися урочисті заходи до Дня Державного прапора України
Біля київської мерії Кличко урочисто підняв Державний прапор (фото)
У Києві відкриють нову «розумну» школу (фото)
У Києві відкриють нову «розумну» школу (фото)
Дата публікації новини: