Втрати Росії у Сирії за дев'ять років: встановлено прізвища окупантів
Росія втратила в Сирії десятки фахівців найвищого класу
543 російських військових та співробітників ПВК «Вагнер» загинули в процесі операцій у Сирії з 2015 по 2024 рік. Серед них десятки фахівців із підрозділів: спецназу сил спеціальних операцій, спецназу ФСБ, розвідників ГРУ та військових пілотів. Про це повідомляє ВВС.
Журналісти з'ясували імена всіх загиблих російських військових на основі відкритих джерел: публікацій у ЗМІ, соцмережах, а також даних з цвинтарів і військових меморіалів. Водночас загибель у Сирії 346 співробітників ПВК «Вагнер» вдалося підтвердити на основі відкритих джерел та внутрішніх документів компанії.
Реальні втрати російської сторони в Сирії можуть бути вищими, оскільки зібрані нами дані можуть бути далеко не повними. Офіційно Росія визнала загибель у Сирії 116 своїх військовослужбовців. Остання заява з цього приводу Міноборони зробила навесні 2019 року.
Видання пише, що останні відомі втрати Росії в Сирії відбулися в жовтні цього року. Степан Алекторський та Микола Михайленко були офіцерами підрозділів морської піхоти. Їхнє звання – капітан першого рангу – відповідає звання полковника в сухопутній армії.
На фотографії, зробленій у 2014 році на полігоні поблизу Севастополя, зображено чотирьох молодих офіцерів. Троє з них загинуть у Сирії протягом наступних шести років. Капітан Федір Журавльов (на фото стоїть праворуч) загинув 19 листопада 2015-го під час наведення та коригування ударів авіації. Капітан Олег Архіреєв (на фото сидить) загинув 9 червня 2016-го, підірвавшись на фугасі. Капітан другого рангу Олександр Тарасюк (стоїть ліворуч) загинув 13 листопада 2020-го.
Два старші офіцери ССО – полковники Ігор Мельянцев і Олександр Попов – померли в Сирії, як повідомляється, від проблем із серцем.
Росія також втратила в Сирії принаймні семеро офіцерів спецназу ФСБ, у тому числі співробітників групи «Альфа». Вона вважається одним із найсильніших антитерористичних підрозділів у світі. Один із загиблих – майор Сергій Чернишов.
Наприклад, про загибель полковника Євгена Велєва журналісти дізналися лише завдяки появі його імені на меморіалі воїнам-розвідникам у Калінінграді.
А на саратівському військовому меморіалі у розділі «загиблі в Сирії» журналісти виявили прізвища старшого лейтенанта Романа Ключникова та підполковника Володимира Іванова. Подробиць про їхню службу та смерть також ніколи не публікувалося.
Зазначається, що загалом Росія втратила в Сирії десятки фахівців найвищого класу. Наприклад, відомо про смерть 15 солдатів та офіцерів Сил спеціальних операцій – елітного підрозділу спецназу російських збройних сил.
Також загалом серед загиблих у Сирії російських військових є один генерал-майор, 10 полковників, 15 підполковників, 31 майор і ще 61 офіцер у званні від лейтенанта до капітана.
Нагадаємо, сирійські повстанці захопили столицю країни Дамаск і оголосили про падіння уряду диктатора Башара Асада. Літак президента Сирії Башара Асада покинув Дамаск. Російські ЗМІ, посилаючись на джерело у Кремлі, стверджували, що Асад із родиною вже у Москві і що Росія надала їм прихисток.
Після цього прем’єр-міністр Сирії Мохаммед аль-Джалалі заявив про готовність до процесу передачі влади опозиції та готовність співпрацювати з будь-яким керівництвом, обраним народом. На державному телебаченні вже оголосили про падіння режиму Асада.
Раніше аналітики ISW зазначали, що швидкий крах режиму Асада в Сирії є стратегічною політичною поразкою для Москви. Це вкинуло Кремль у кризу, оскільки він прагне зберегти свою стратегічну військову базу в Сирії. Кремль звертався до Туреччини за підтримкою для безпечного виходу російського військового контингенту із Сирії.
Як повідомляє Le Figaro, колишній прем'єр-міністр Сирії Ріяд Хіджаб може стати главою уряду країни на перехідний період. Раніше теперішній прем'єр-міністр Сирії Мухаммед Газі аль-Джалялі заявив, що «Башар Асад одноосібно ухвалював зовнішньополітичні рішення, і вони не обговорювалися з нами». Він зазначив, що подальша зовнішня політика «буде розроблена партією, яка прийде до влади».
До слова, Іран відкрив пряму лінію зв'язку з сирійськими повстанцями після того, як режим президента Сирії Башара Асада було повалено.
Читайте також:
Коментарі — 0