Прес-центр «Главкома»
Прес-центр «Главкома»
Микола Бєлєсков, заступник директора Інституту світової політики
Чому у світовій політиці українське питання відходить на другий план
Українське питання, яке пов’язане з окупацією Криму та Донбасу Російською Федерацією, відходить на другий план. Причина - зростання криз в інших регіонах світу, зокрема на Близькому сході та в Тихому океані. Таку думку висловив заступник директора Інституту світової політики Микола Бєлєсков під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».
Ярослав Коцюба, асоційований експерт Інституту світової політики
Експерт пояснив, чому Україна отримала митрополію, а не патріархат
Наразі Україна отримала митрополію. Адже Константинополь надає місце у диптиху не за кількістю парафій, а по честі. Але в майбутньому українська церква має право претендувати на зміну статусу у предстоятельстві – на патріархат. Таку думку висловив асоційований експерт Інституту світової політики Ярослав Коцюба під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».
Олена Сидоренко, професор кафедри товарознавства, управління безпечністю та якістю Київського національного торговельно-економічного університету
Замість ікри в банці її імітація?
Сьогодні має місце підробка ікри у вигляді її імітації. Візуально споживач не зможе розрізнити. Про це розповіла Олена Сидоренко, професор кафедри товарознавства, управління безпечністю та якістю Київського національного торговельно-економічного університету, під час прес-конференції в прес-центрі «Главком»
Віктор Кобилянський, адвокат, директор Центру земельного права
Продавати сільськогосподарські землі мораторій не завадить - експерт
У травні цього року Європейський суд з прав людини у справі «Зеленчук і Цицюра проти України» визнав порушення майнових прав громадян. Тепер ніякий мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення не стане на заваді для здійснення цієї операції купівлі-продажу. Адже рішення ЄСПЛ є частиною національного законодавства і, як міжнародний документ, ратифікований Україною, має перевагу над національним законодавством. Про це розповів Віктор Кобилянський, адвокат, експерт із земельних питань, під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».
Терористи можуть «осідлати» космічне сміття і направити його в будь-яку точку планети?
Терористи можуть «осідлати» космічне сміття і направити його в будь-яку точку планети?
В космосі літає 5 тисяч космічних апаратів. З них 4 тисячі – уже сміття. Терористи можуть «осідлати» будь-який апарат, звести його з орбіти і направити в буд-яку точку планети. Про це розказав Олександр Дічек, президент МГО «Міжнародна антитерористична єдність», що має статус учасника діяльності Ради Європи, під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».
Для чого працює Мережа хабів громадянського суспільства?
Для чого працює Мережа хабів громадянського суспільства?
Заборона примусових благодійних внесків у лікарнях Полтави, яскраві «мандрівні» вистави про права людини від режисерки-кримчанки, на які чекають глядачі на сході України, соціальне підприємство на Закарпатті, яке відкрили переселенці, захист прав вразливих категорій населення, а ще допомога у створенні десятків нових громадських організацій, більше півсотні тренінгів від знаних експертів для активістів-початківців та допомога в реалізації важливих суспільних ініціатив. Такі результати роботи Мережа хабів громадянського суспільства.
 Олена Івановська, голова Комітету з присудження премії за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини, завідувачка кафедри фольклористики Інституту філології Національного університету ім. Т.Г. Шевченка
Караїмський пиріжок та кримськотатарський орнамент у списку Національного реєстру нематеріальної культурної спадщини
Національний реєстр нематеріальної культурної спадщини України поповнився новими об’єктами. Серед них традиція гуцульської писанки; орьнек – кримськотатарський орнамент та знання про нього; традиція приготування ет аяклак (караїмський пиріжок з м’ясом). Про це розповіла голова Комітету з присудження премії за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини, завідувачка кафедри фольклористики Інституту філології Національного університету ім. Т.Г. Шевченка Олена Івановська під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».
Олександр Кучерук , директор Музею Української революції 1917-1921 рр
Музей Української революції 1917-1921 рр і Будинок вчителя під загрозою знищення?
Київський міський будинок вчителя, що на Володимирській, 57, є пам’яткою українського державотворення. Адже там працювала Українська Центральна Рада. Нині під приводом «реконструкції» будинку планується побудувати 4 ліфти, на даху будинку – ресторан, а меморіальні кабінети Грушевського й Винниченка перетворити на кімнати туалетів. Про це розповів Олександр Кучерук , директор Музею Української революції 1917-1921 рр, під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».
Олександр Божко, Надзвичайний та Повноважний Посол України у Вірменії (1996-2001), (2005-2010)
Під час формування уряду Вірменії Пашинян відчує кадровий голод - дипломат
Перемога на позачерговий виборах до парламенту Вірменії дає можливість Ніколу Пашиняну сформувати уряд. Але він відчує кадрову проблему. Таку оцінку дав Олександр Божко, Надзвичайний та Повноважний Посол України у Вірменії (1996-2001), (2005-2010), під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».
  Анатолій Ткачук, директор з науки та розвитку Інституту громадянського суспільства
Експерт розповів як депутати ВРУ гальмують процес децентралізації
Верховна рада не хоче приймати законопроект «Про засади адміністративно-територіального устрою України». У такий спосіб депутати гальмують процес децентралізації. Об’єднання територіальних громад повинно закінчитися до 2020 року. Про це розповів Анатолій Ткачук, ідеолог процесу децентралізації, Радник із законодавчого забезпечення нової державної регіональної політики Групи радників з впровадження державної регіональної політики в Україні; директор з науки та розвитку Інституту громадянського суспільства, під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».
 Михайло Самусь, заступник директора Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння
Призовний строк до лав ЗСУ треба скоротити – військовий експерт
Україні потрібно створити армію, яка може дати відсіч агресії Росії. У нас уже є готові сухопутні війська, але реформу армії потрібно продовжувати. Зокрема треба звернути увагу на строкову службу, призов. Його термін треба скоротити до 3-4 місяців і залучити для проходження курсу і хлопців, і дівчат. Такі думки висловив Михайло Самусь, заступник директора Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння, під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».
 Олена Солоніна, ведуча телеканалу UA Крим, співорганізатор акції «#письмо_в_СИЗО_Лефортово»
Українців закликали писати листи військовополоненим морякам (адреси)
25 листопада 2018 екіпажі трьох військових кораблів ВМС ЗСУ були захоплені Чорноморським флотом РФ у Керченській протоці. У полоні опинилося 24 українських військовослужбовця. Наразі вони всі в СІЗО в Москві. Громадяни України повинні полоненим написати листи. Таке прохання озвучила Олена Солоніна, ведуча телеканалу UA Крим, співорганізатор акції «#письмо_в_СИЗО_Лефортово» , під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».
Наталія Іщенко, заступник директора Інституту світової політики
Експерт-міжнародник проаналізувала чергове загострення протиріч між Белградом і Приштиною
Причиною нового витка протиріч між Сербією і Косово стала неспроможність Пришити приєднатися до Інтерполу. Пояснила заступник директора Інституту світової політики Наталія Іщенко під час прес-конференції в пес-центрі «Главком».
У столичному метро будуть показувати відеоролики проти ДТП
У столичному метро будуть показувати відеоролики проти ДТП
5 соціальних роликів “Стривай!” будуть показані на проекторах київського метрополітену, які розміщені на платформах станцій у місцях очікування пасажирами поїздів. Соціальну рекламу показуватимуть з 1 по 31 грудня 2018 року. Про це розповіла Ольга Дробишева, експертка з БДР, голова ГО «Traffic Challenge» , під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».
Майдан Незалежності під час Революції гідності
Майдан допоміг визначитися церквам, по яку сторону барикад вони знаходяться - релігієзнавці
Майдан став величезним ідентифікатором - він допоміг визначитися церквам по яку сторону барикад вони знаходяться. Він став також дуже сильним медіатором та комунікатором. Такі думки висловили Людмила Филипович завідувачка відділом історії релігії та практичного релігієзнавства відділення релігієзнавства Інституту філософії НАНУ, головним редакторка книги «Майдан і Церква: хроніка подій та експертна оцінка» (2014-2015 рр.), та Оксана Горкуша, старший науковий співробітник Відділення релігієзнавства Інституту філософії НАНУ, під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».
 Олександр Яцунь, голова Київської міської організації профспілки працівників освіти і науки України
Стало відомо, чому не підвищується зарплата освітянам як це передбачено новим законом про освіту
У 2017 році було прийнято новий Закон «Про освіту». Стаття 61 цього закону передбачає поетапне збільшення заробітної плати працівникам сектору освіти. Але підвищення не відбувається. Світовий банк рекомендував не реалізовувати це положення в законі. Такі думки висловив Олександр Яцунь, голова Київської міської організації профспілки працівників освіти і науки України, під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».
Микола Бєлєсков, заступник директора Інституту світової політики
Експерт-міжнародник розказав, на що у наступному році витратять бюджетні кошти в секторі оборони
На наступний рік Україна на посилення своєї безпеки та оборони витратить трохи більше 205 млрд гривень. Фактично кожна п’ята чи шоста гривня з бюджету буде йти на безпеку і оборону. Про це розповів заступник директора Інституту світової політики Микола Бєлєсков під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».
Олег Устенко, виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера
Економіст порахував, скільки у 2019 році Україна повинна заплатити за своїми боргами
У 2019 році на Україну чекатимуть виплати за боргами для МВФ та за реструктуризованими євробондами. Домоклевим мечем також висить «борг Януковича». Про це розповів виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».
Олександр Сергієнко, директор науково-дослідницького центру «Інститут міста»
У наступному році в Україні може зрости соціальна напруга
Через зменшення кількості наданих субсидій, як передбачено бюджетом 2019, буде зростати заборгованість за комунальні послуги. Адже доходи в населення не підвищилися. Це може призвести в кінцевому результаті до соціальної напруги. Такі думки висловив директор науково-дослідницького центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».
Напад російських кораблів на ВМС ЗСУ у Чорному морі
Що заважає Україні запросити кораблі іноземних держав в Чорне море?
Проблема Азовського моря – це проблема існування двостороннього Договору між РФ та Україною про співробітництво у використанні Азовського моря та Керченської протоки. Відсутність денонсації цього документу заважає Україні запросити в свої моря кораблі третіх сторін, зокрема США. Таку думку висловив заступник директора Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».
Сергій Гордієнко, професійний мандрівник, дослідник
Відомий мандрівник анонсував нову експедицію через акваторії Чорного та Середземного морів
Відомий український мандрівник анонсував чергову експедицію. Цього разу Сергій Гордієнко готується вирушити в мандри, перетнувши акваторії Чорного та Середземного морів. Загальна протяжність 12 тисяч кілометрів і триватиме протягом 1,5 року. Експедиція присвячується загиблому В’ячеславу Чорноволу. Про це він розповів під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».
Чому Росія не віддасть Японії Курильські острови?
Чому Росія не віддасть Японії Курильські острови?
Переговори щодо передачі двох Курильських островів -Шикотан, Хабомаї- закінчаться нічим. Путін немає наміру їх віддавати. Він просто демонструє Заходу, що готовий йти на поступки. Такі думки озвучив головний редактор видання «Русский монитор» Федір Клименко під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».
У Києві відбудеться благодійна акція до дня  85-роковин Голодомору
У Києві відбудеться благодійна акція до дня 85-роковин Голодомору
24 листопада о 18:00 у церкві Святої Катерини (лютеранська кірха, Київ, вул. Лютеранська, 22) відбудеться благодійна акція «Свічка пам’яті». Захід присвячений 85-роковинам Голодомору. Благодійна акція проводиться з 2016 року. Зібрані кошти йдуть на допомогу літнім людям, що перебувають у хоспісах. Про це розповіла організаторка заходу Анжеліка Рудницька, президент мистецької агенції «Територія А» під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».
. Майдан Незалежності. Події під час Революції Гідності
5 років з початку Майдану...
21 листопада 2013 розпочався Євромайдан, що згодом переріс в Революцію Гідності. Через п’ять років після революційних подій перед Україною та суспільством стоять завдання і виклики щодо неповернення до «руского міра». Такі думки озвучила політолог Юлія Тищенко, експертка Національного інституту стратегічних досліджень, під час прес-конференції в прес-центрі «Главком». Ігор Харченко, експерт «Центру розвитку суспільства» зазначив, що Майдан виконав усі свої вимоги, але суспільство продовжує перебувати у стані Майдану.
Правозахисник розказав як диктаторські режими використовують Інтерпол, щоб боротися з інакодумцями
Правозахисник розказав як диктаторські режими використовують Інтерпол, щоб боротися з інакодумцями
На сьогоднішній день Росія та її союзники – Казахстан, Таджикистан, Туркменістан, Киргизстан, Азербайджан, а також Венесуела і Іран, є лідерами у використанні механізмів Інтерполу, в тому числі Red Notice і Diffusion requests, з метою політичних переслідувань, переслідувань за національними, релігійними, соціальними і гендерними мотивами. Таку думку висловив Борис Захаров, представник Харківської правозахисної групи, під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».
 Санкції країн Заходу проти РФ дають відповідний ефект, але Росія до них пристосувалася
Санкції країн Заходу проти РФ дають відповідний ефект, але Росія до них пристосувалася
Деякі санкції дійсно мають негативний вплив на РФ. Але економіка Росії пристосувалася до них. Окрім того, в Москві роблять розрахунки і готуються до умов найгіршого сценарію. Такі думки озвучив заступник директора Інституту світової політики Микола Бєлєсков під час прес-конференції в «Главком».
Газотранспортна система України
Експерт дав песимістичний сценарій роботи ГТС з 1 січня 2020 року
Наразі не проводиться ніяких переговорів щодо укладення контракту на транспортування російського газу через територію України. Адже НАК «Нафтогаз» не реформується. Анбандлінг (відділення зі складу Нафтогаза газотранспортної системи) не завершився. Створеному оператору газотранпортної системи ПАТ «Магістральні газопроводи України» не передали активів. Тому є ризик, що з 1 січня 2020 року українська газотранспортна система буде недозавантажена. Такі думки озвучив директор спеціальних проектів НТЦ «Псіхєя» Геннадій Рябцев під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».
Сектор Газа
Підписане перемир’я між Ізраїлем та палестинськими терористичними угрупованнями тимчасове?
Підписане перемир’я між Ізраїлем та палестинськими терористичними угрупованнями навряд чи буде виконуватися довго. Такий прогноз дав виконавчий директор Інституту світової політики Євген Магда під час прес-конференції в пес-центрі «Главком».
Правозахисники розказали про становище в’язнів  з ОРДЛО
Правозахисники розказали про становище в’язнів з ОРДЛО
Україна до сих пір не розробила механізм повернення в’язнів з ОРДЛО. Таке занепокоєння висловили Євген Захаров, директор Харківської правозахисної групи; Наталія Мельник, експерт Донбас СОС з питань порушень прав людини; Євген Чекарьов, адвокат, під час прес-конференції в прес-центрі «Главком». Під час заходу вони представили доповідь: «Права позбавлених волі, які утримуються під вартою в ОРДЛО».
Експерт-міжнародник розказав, як Іран буде торгувати нафтою під санкціями
Експерт-міжнародник розказав, як Іран буде торгувати нафтою під санкціями
5 листопада США ввели санкції проти Ірану. Під заборону торгівлі потрапила іранська нафта. Санкції вдарили по економіці цієї близько-східної країни. Тому Іран буде намагатися продавати нафту таємно, завантажуючи і вивантажуючи «чорне золото» на танкери у морі. Про це розповів експерт-міжнародник Анатолій Максимов під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».
Чи врятує створення суду присяжних бізнес?
Чи врятує створення суду присяжних бізнес?
Судова влада нищить середній бізнес на догоду Пенсійному фонду України. «Щоб перемогти владу, простіше змінити всю судову систему і Конституцію, аніж виграти в корумпованих судах», - вважає харківський бізнесмен Геннадій Романов. Про це він розповів під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».
Частка української мови в телеефірі зросла, але російська домінує в Інтернеті
Частка української мови в телеефірі зросла, але російська домінує в Інтернеті
Активісти руху «Просітір свободи» зафіксували збільшення частики української мови у прайм-тайм телеканалів. Проте російська мова продовжує домінувати в українському сегменті Інтернету. Про це розповіли Сергій Стуканов, координатор проекту «Становище української мови», Тарас Шамайда, співкоординатор руху «Простір свободи», під час пес-конференції в прес-центрі «Главком».
Виплачувати шкоду за зруйноване майно на Донбасі Україну зобов’язує резолюція ООН?
Виплачувати шкоду за зруйноване майно на Донбасі Україну зобов’язує резолюція ООН?
Відшкодовувати збитки жертвам збройного конфлікту на Донбасі повинна Україна. Цього вимагає резолюція ООН 60/147 «Основні принципи і керівні положення, що стосуються права на правовий захист і відшкодування збитків для жертв грубих порушень міжнародних норм в царині прав людини і серйозних порушень міжнародного гуманітарного права». Про це повідомив керівник аналітичного напрямку Української Гельсінської спілки з прав людини Олег Мартиненко під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».
Науковець розповіла про історичні переплетення польсько-українських родин
Науковець розповіла про історичні переплетення польсько-українських родин
В українців і в поляків є багато спільного в історії, зокрема на родинному ґрунті. Яскравим прикладом є родина Шептицьких та Анни Валентинович. Про це розповіла історик, співаторка виставки «100 років українсько-польського сусідства» Любов Крупник під час прес-конференції в прес-центрі «Главком». В Українців і в поляків є спорідненість на родинному рівні.
Кандидати у президенти Грузії 2018 Саломе Зурабішвілі та Ґріґол Вашадзе
Експерт-міжнародник дав оцінку президентським виборам у Грузії
28 жовтня відбувся перший тур виборів президента Грузії. У другий тур вийшло два кандидати – Саломе Зурбаішвілі, яка є незалежним, але провладним кандидатом, адже її підтримує партія «Грузинська мрія», і Ґріґол Вашадзе, який є соратником Міхеїла Саакашвілі і представляє опозиційні сили. Довкола його партії згуртувалося кілька опозиційний партій. В обох кандидатів майже рівні цифри голосувань. У Вашадзе на рівні статистичної похибки менше. Другий тур виборів призначено на 25 листопада. Такі думки висловив Володимир Копчак, Керівник Південно-Кавказької філії Центру досліджень армії конверсії та роззброєння, під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
Микола Бєлєсков, заступник директора Інституту світової політики
Експерт-міжнародник спрогнозував проміжні вибори до Конгресу США
6 листопада 2018 року відбудуться проміжні вибори до Конресу США. З 26 демократів гарантовано будуть переобрані 10 осіб. З 9 республіканців однозначно переоберуться 4 члени партії. Такі думки висловив заступник директора Інституту світової політики Микола Бєлєсков під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».
Правозахисники вимагають скасувати «андроповську» статтю в Кримінальному кодексі
Правозахисники вимагають скасувати «андроповську» статтю в Кримінальному кодексі
У Кримінальному Кодексі України міститься 391 стаття «Злісна непокора вимогам адміністрації виправної установи». Це рудимент СРСР. Її потрібно скасувати. Адже порушення дисципліни не може тягнути кримінальну відповідальність, як передбачено цією статтею. Окрім того ця норма застосовується адміністрацією виправних закладів як інструмент тиску і маніпулювання засудженими, вимагання певних дій або матеріального збагачення. Такі думки висловили Євген Захаров, директор Харківської правозахисної групи, Єгор Соболєв, народний депутат 8-го скликання; Михайло Серебряков, менеджер урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції», під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».
Які наслідки кризи угоди щодо ліквідації ракет середньої та малої дальності між США та Росією?
Які наслідки кризи угоди щодо ліквідації ракет середньої та малої дальності між США та Росією?
Якщо Договір між СРСР та США про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (РСМД) буде ліквідовано, то відбудеться загострення на європейському континенті. можна очікувати битву Вашингтону і Москви за Європу. Україна в цій ситуації звільняється від обмежень угоди РСМД, якщо та буде знищена після виходу США. Це формально дає можливість Києву створити власні ракетні війська для стримування РФ від подальшої агресії. Такі думки висловив заступник директора Інституту світової політики Микола Бєлєсков під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».
Дисиденти звертають увагу на політичні переслідування в антикорупційних справах
Дисиденти звертають увагу на політичні переслідування в антикорупційних справах
Мустафа Джемілєв, Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу, Йосиф Зісельс, Голова Ваад - асоціації єврейських громадських організацій та общин України, Євген Захаров, директор Харківської правозахисної групи під час прес-конференції в прес-центрі Главкому висловили занепокоєння, що НАБУ під виглядом розслідування деяких кримінальних справ здійснює переслідування з політичних мотивів.
На чолі миротворчої місії на Донбасі має стояти міжнародна перехідна адміністрація - МінТОТ
На чолі миротворчої місії на Донбасі має стояти міжнародна перехідна адміністрація - МінТОТ
У резолюції, яку готує Радбез ООН щодо міжнародної миротворчої місії на Донбасі потрібно прописати створення перехідної адміністрації на чолі цієї місії. А також положення, що місія сприятиме виконанню Мінських домовленостей. Про це розповів радник міністра з питань тимчасово окупованих територій, дипломат Олександр Левченко під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».